Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Współpraca pomiędzy Wielkopolskim ZPS a poznańską AWF

Współpraca pomiędzy Wielkopolskim ZPS a poznańską AWF

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej podpisały dzisiaj porozumienie o współpracy. Gośćmi uroczystości byli wiceprezes PZPS – Waldemar Wspaniały, członek Prezydium PZPS – Marek Bykowski i prezes PLS – Artur Popko.

Podpisane porozumienie ma przynieść między innymi publikacje szkoleniowe w wydawnictwach uczelni i związku, badanie, opracowywanie i wykonywanie ekspertyz przez AWF dotyczących poziomu wytrenowania zawodników z młodzieżowych kadr wojewódzkich. Rektor AWF, profesor Tadeusz Rychlewski zaznaczył, że podpisana umowa ma być przykładem, jak praca dydaktyczna uczelni przekłada się na praktykę.

Siatkówka to jedna z wiodących dyscyplin w naszej Akademii. Zespół naszego klubu – AZS AWF gra w Lidze Siatkówki Kobiet i też chcemy mu pomagać – dodał prof. Rychlewski. – Nie ma rozwoju siatkówki bez korzystania z najbardziej nowoczesnych zdobyczy nauki, wypracowanych na sportowej uczelni – powiedział prezes WZPS Krzysztof Ratajczak.Wiceprezes PZPS, Waldemar Wspaniały zauważył, że to pierwsza tego typu umowa w kraju podpisana przez związek wojewódzki z miejscową AWF. W maju Polski Związek Piłki Siatkowej chce zorganizować konferencję dla trenerów siatkówki, której prelegentami mają być m.in. Andrzej Niemczyk i Raul Lozano. Waldemar Wspaniały zaproponował, by odbyła się ona w Poznaniu, na co z entuzjazmem przystał prof. Tadeusz Rychlewski i wstępnie zgłosił gotowość poznańskiej AWF do współorganizacji konferencji.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved