Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ważne punkty – Sokół Chorzów gra w Bełchatowie

Ważne punkty – Sokół Chorzów gra w Bełchatowie

W 11. kolejce I ligi kobiet, awansem grają dziś Skra Bełchatów i Sokół Chorzów. Chorzowianki tracą trzy punkty do trzeciej w ligowej tabeli Skry, lecz mają do rozegrania jeden mecz więcej. Dla obu ekip porażka oznacza oddalenie marzeń o walce w barażach.

Bełchatowianki spisują się powyżej oczekiwań. Zespół, którego celem była walka w środkowych rejonach tabeli, powoli przymierzany jest do walki o miejsce barażowe. Podopieczne Wiesława Czai zaskakują niezwykle często, a gładkie zwycięstwo z wyżej notowanym MMKS-em Dąbrowa Górnicza to tylko jeden z przykładów. W Bełchatowie po cichu zaczyna mówić się o awansie do elity, nikt jednak „nie urwie głowy” zawodniczką w przypadku niepowodzenia. Podopieczne Wiesława Czai od początku sezonu grają bez większych obciążeń.

Sokół Chorzów również plasuje się w górnych rejonach tabeli. Czwartkowe zwycięstwo pozwoliłoby zachować kontakt z czołówką. Porażka natomiast, przy „dominatorze z Gdyni” i niezwykle wyrównanej stawce, ubiegającej się o miejsce barażowe, skomplikuje sytuację zawodniczek ze Śląska.Ważnym czynnikiem może być atut własnego boiska. Bełchatowianki, jak dotąd, przegrały tylko jeden mecz we własnej hali i to nie z byle kim, bo z Energą Gedanią.

W czwartek spotkają się dwie równorzędne ekipy, lecz faworytem spotkania wydaje się być, będąca na „wznoszącej fali” Skra. Wszystko jednak zweryfikuje boisko

Skra Bełchatów – Sokół Chorzów

czwartek 24.11.2005, godz. 18:00, hala KWB Bełchatów

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved