Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano ma kontrakt – Argentyna szuka innego trenera

Raul Lozano ma kontrakt – Argentyna szuka innego trenera

Po sezonie reprezentacyjnym 2005, Argentyńska Federacja Siatkówki, niezadowolona z wyników reprezentacji seniorów, podziękowała za współpracę dotychczasowemu trenerowi Argentyńczyków, Alberto Fabiánowi Armoa. Zaproponowano objęcie kadry Raulowi Lozano, ale ten odmówił...

Raul Lozano:To wielki zaszczyt kierować argentyńską drużyną, ale obowiązuje mnie kontrakt, którego nie mogę zerwać.

Od pewnego czasu trwały spekulacje, kto obejmie stanowisko selekcjonera argentyńskich seniorów. Wśród dziennikarzy faworytem od kilku tygodni był były reprezentant Argentyny a obecnie trener Panathinaikosu Ateny – Javier Weber.W minionym tygodniu władze argentyńskiej siatkówki postanowiły, że wystosują do czterech wybranych przez siebie trenerów propozycję, na opracowanie planu uzdrowienia argentyńskiej siatkówki. Zwycięzca tego mini-konkursu mógłby liczyć na objęcie posady selekcjonera reprezentacji narodowej Argentyny. Zaproszeni do złożenia ofert zostali:

1) Javier Weber: były reprezentant, były trener brazylijskiego Unisul, z którym zdobył mistrzostwo Superligi 2003/2004, a obecnie trener Panathinaikosu Ateny.

2) Jon Uriarte: były reprezentant, brązowy medalista Mistrzostw Świata w 1982 i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988, były selekcjoner reprezentacji Australii, którą prowadził podczas Mistrzostw Świata w 2002 i Igrzysk w Atenach w 2004 oraz obecny trener brazylijskiego zespołu Minas Tenis Club.

3) Juan Manuel Barrial: trener Rojas Scholem mistrza Argentyny 2001/2002 i 2002/2003, uczestnik z Sonder Scholem Rosario półfinałowego play-off Liga Argentina w sezonie 2004/2005, a obecnie trener tego zespołu (występującego obecnie pod nazwą Rosario Sonder Voley), z którym w tym sezonie już wywalczył Puchar Ligi.

4) Raul Lozano: Aktualny trener reprezentacji Polski.

Wybrane osoby poproszono, aby złożyły oferty. W efekcie zaproszenia, Raul Lozano udał się na spotkanie z władzami argentyńskiej federacji.

Spotkałem się z prezydentem Federacji Siatkówki Argentyńskiej (Alejandro Bolgeri) i wytłumaczyłem mu swoje stanowisko. To wielki zaszczyt i duża satysfakcja kierować argentyńską drużyną, ale obowiązuje mnie kontrakt, którego nie mogę zerwać – powiedział Raúl Lozano, trener reprezentacji Polski, dla „La Nación” w nawiązaniu do przedstawionej mu propozycji ubiegania się o posadę selekcjonera Argentyny.

Tak więc, po jednoznacznej odmowie Lozano, na placu boju pozostało tylko trzech kandydatów: Javier Weber, Jon Uriarte i Juan Manuel Barrial (Rosario Sonder Voley), którzy mają czas do końca tygodnia, aby przedstawić swoje propozycje.

źródło: reprezentacja.net, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved