Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kto wygra WPM: Rezende tłumaczy się, Montali chwali Włochów

Kto wygra WPM: Rezende tłumaczy się, Montali chwali Włochów

Zakończył się pierwszy etap Wielkiego Pucharu Mistrzów. Po dwóch pierwszych kolejkach rozgrywanych w Nagano, drużyny przeniosły się do Tokio. Dzisiaj dzień przerwy a jutro następne mecze. Brazylijski trener Bernardo Rezende tłumaczy słabszą postawę faworytów w meczu z Chinami. Gian Paolo Montali jest zadowolony z dotychczasowych wyników i gry Włochów - liczy na dobrą postawę reprezentacji.

Brazylia, faworyt Wielkiego Pucharu Mistrzów, po dobrym początku w starciu z USA (3:1), w swoim drugim meczu niespodziewanie męczyła się z reprezentacją Chin, wygrywając ostatecznie 3:2. Z czego wynikała gorsza postawa Brazylijczyków w starciu z Chinami? Trener Bernardo Rezende twierdzi, że z tą reprezentacją jego podopiecznym zawsze grało się ciężko.

Zawsze sprawiali nam wiele problemów. W rozgrywkach Pucharu Świata w 2003 straciliśmy z nimi jednego seta. Nie znajduję odpowiedzi na to pytanie dlaczego zagrali z nami w tym meczu tak dobrze, skoro poprzedniego dnia przegrali do zera z Włochami.Udowodnimy naszą siłę w kolejnych spotkaniach – zapowiada Rezende. – Zagramy pewniej, w ostatnich dwóch spotkaniach obrona nie funkcjonowała tak jak powinna.

Dla odmiany, mistrzowie Europy dzielnie reprezentują nasz kontynent w tych prestiżowych rozgrywkach. Włosi pokonali do tej pory reprezentacje Chin oraz Egiptu. Jak powiedział trener Gian Paolo Montali: – Gramy bez kompleksów, możemy tu wygrać.

Po spotkaniu z Egiptem Montali zaznaczył, że Egipcjanie grali przez dwa sety piękną i widowiskową siatkówkę: – Oni mają młody zespół i jeśli będą ciężko pracować na treningach mogą osiągnąć bardzo wysoki poziom. Z naszej gry również jestem zadowolony.

Matej Cernic nie był zadowolony ze swojej gry w spotkaniu z Egiptem: – Cały mecz był bardzo dobry, ale ja mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zagram lepiej, to nie było to, czego wymagam od siebie.

Libero reprezentacji Włoch, Mirko Corsano dodał, że jest zadowolony z obrazu gry, ale zdaje sobie sprawę, że mogą grać lepiej: – Gdy przyjdzie nam się zmierzyć z Brazylią nie możemy grać na takim poziomie jak z Egiptem, przy całym szacunku do tego kraju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved