Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > „Złotka” u premiera

„Złotka” u premiera

Prezes Rady Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz spotkał się we wtorek z reprezentacją Polski w siatkówce kobiet i wręczył zawodniczkom nagrody za osiągnięcia. W spotkaniu udział wziął minister sportu Tomasz Lipiec.

Dziękuję za promocję Polski, polskich kobiet i dobrej marki – powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. – Pochodzę z Gorzowa, miasta o bogatych tradycjach siatkarskich. Uprawiałem kiedyś tę dyscyplinę i wiem, jaki to jest piękny i wspaniały sport. Chcemy postawić na sport, tak żeby Polki i Polacy odnosili sukcesy na arenach międzynarodowych, a nasza młodzież uprawiała sport od najmłodszych lat – dodał premier.

Siatkarskie zainteresowania premiera Marcinkiewicza potwierdził były trener męskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały.Znamy się z Kazimierzem Marcinkiewiczem od kilku lat z Gorzowa – powiedział Waldemar Wspaniały. – Jego brat był wiceprezesem Stilonu, z którym pracowałem jako trener. Sam Kazimierz Marcinkiewicz wiele dobrego zrobił też dla gorzowskiej koszykówki.

Premier poinformował, że interesował się przebiegiem Pucharu Wielkich Mistrzyń i obejrzał jeden mecz. Jednak nie chciał powiedzieć który.

Kazimierz Marcinkiewicz wręczył polskiej ekipie upominki i pieniężne nagrody państwowe.

Za nagrody i spotkanie podziękowali Aleksandra Przybysz oraz trener reprezentacji Andrzej Niemczyk, a Waldemar Wspaniały wyraził nadzieję, że za rok o tej mniej więcej porze będzie okazja do spotkania z premierem z okazji zdobycia medalu mistrzostw świata.

W Pucharze Wielkich Mistrzyń zajęliśmy wysokie, czwarte miejsce – powiedział Andrzej Niemczyk. – Wiem, że oczekiwania były większe. Na przyszły rok zakładamy zajęcie trzeciej-szóstej lokaty w świecie.

źródło: interia.pl, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved