Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zapowiedź spotkania Jastrzębski Węgiel – PZU AZS Olsztyn

Zapowiedź spotkania Jastrzębski Węgiel – PZU AZS Olsztyn

fot. archiwum

W czwartek 24 listopada PZU AZS Olsztyn rozegra mecz wyjazdowy z Jastrzębskim Węglem. Będzie to kolejny pojedynek, w którym zmierzą się dwaj pretendenci do tytułu mistrza Polski. Kto okaże się w nim lepszy?

Po sobotnim zwycięstwie olsztynian nad Mostostalem Azoty Kędzierzyn Koźle, akademicy uplasowali się na pozycji wicelidera PLS z dorobkiem dwunastu punktów. Jastrzębski Węgiel zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Należy wspomnieć, że jastrzębianie nie rozegrali w szóstej kolejce spotkania z Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa. Spotkanie to zostało przełożone na 30 listopada (ze względu na grę Amerykanów w Pucharze Wielkich Mistrzów).

 

Obydwie drużyny niejednokrotnie stawały naprzeciw siebie. Bilans ich spotkań można uznać za bardzo wyrównany. W tym sezonie zarówno gracze z Warmii i Mazur jak i siatkarze z województwa Śląskiego ulegli rewelacyjnie spisującym się mistrzom Polski z Bełchatowa. Wytypowanie zwycięzcy czwartkowego meczu nie należy do łatwych zadań, gdyż obydwa klubu mają bardzo silne składy. 

W ekipie Jastrzębskiego Węgle występuje dwóch byłych akademików z Olsztyna – Paweł Siezieniewski i Łukasz Kadziewicz . Może to stanowić pewien rodzaj ułatwienia dla trenera Grzegorza Rysia przy rozpracowaniu gry przeciwników.

 


 

O opinie na temat czwartkowego meczu poprosiliśmy środkowego reprezentacji Polski oraz PZU AZS, Wojciecha Grzyba oraz kapitana biało czerwonych i przyjmującego akademików, Piotra Gruszkę .

 

Wojtek na poczatku gratulacje,obroniłeś swoja pracę magisterską na bardzo dobrą ocenę, może zdradzisz nam temat swojej pracy?

 

Wojciech Grzyb: Dziękuję za gratulacje, tematem mojej pracy było krótko mówiąc o sytuacji bez alkoholu w społeczeństwie.

 

W najbliższy czwartek zmierzycie się z Jastrzębskim Węglem. Będzie to już kolejny szlagierowy pojedynek w PLS. Jak przygotowujecie się do tego spotkania?

 

Nie mamy specjalnego przygotowania na ten mecz. Wcześniej się przygotowywaliśmy do tego ciężkiego okresu, fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy chcieli rozegrać bardzo dobre spotkanie, jeżeli tak będzie mamy nadzieję, że wygramy.<;/q>

 

W drużynie Igora Pierlożnego od tego sezonu grają dwaj byli akademicy Paweł Siezieniewski i Łukasz Kadziewicz. Jak ocenisz ich dotychczasową grę?

 

Niestety nie mogę za dużo powiedzieć, ponieważ nie widziałem ich wszystkich meczy, obejrzałem chyba tylko dwa sety i ciężko mi ocenić ich grę.

 

Z Pawłem i Łukaszem grałeś praktycznie od początku swojej kariery siatkarskiej. Na pewno znasz ich słabe i mocne strony, czy będziesz się starał to wykorzystać w spotkaniu z Jastrzębiem?

 

Tak, ale będziemy analizować ich grę pod kątem całego zespołu, część zawodników już znamy i to może być naszym atutem w meczu z Jastrzębskim Węglem.

 

Rozmawiała: Katarzyna Grzegorzewska

 


 

Mecz z Jastrzębskim Węglem zapowiada się bardzo ciekawie, jednak wcześniejsze pojedynki pretendentów do tytułu Mistrza Polski były jednostronne. Jak Twoim zdaniem będzie wyglądać czwartkowe spotkanie?

 

Piotr Gruszka: Myślę, że mecz będzie wyrównany. Zagrają dwa bardzo silne zespoły, które chcą walczyć o te najwyższe trofea, atutem jastrzębian będzie ich własne boisko, ale my jedziemy po to aby walczyć o zwycięstwo, a jak będzie zobaczymy.

 

W Jastrzębskim Węglu gra Plamen Konstantinov, jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy europy. Grając w kadrze narodowej miałeś już okazję zagrać przeciwko niemu. Jak oceniłbyś grę tego zawodnika?

 

Plamen Konstantinov to doświadczony zawodnik, który w trudnych momentach pomógł zespołowi. Myślę, że tego zawodnika należy się obawiać jednak Jastrzębski Węgiel to nie tylko Plamen Konstantinov, ale również inni bardzo dobrzy gracze. My też mamy swoje mocne strony i na pewno będziemy chcieli je wykorzystać podczas tego spotkania, dlatego mecz z Jastrzębskim Weglem zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Dziękuje za rozmowę

 

Rozmawiała: Katarzyna Grzegorzewska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved