Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Postraszyli mistrza w Pucharze Polski

Postraszyli mistrza w Pucharze Polski

Skra Bełchatów pokonała w ostatnim meczu grupowym Pucharu Polski Zawkrze AZS UWM Mława 3:0, ale rywale postraszyli nieco mistrzów Polski. Blisko awansu do finału jest PZU AZS Olsztyn, który w Bielsku-Białej pokonał BBTS 3:0.

BOT Skra bez straty seta ukończyła rywalizację w tej grupie. Awans do finałowego turnieju PP obrońca trofeum zapewnił sobie wcześniej.

W pierwszym secie prowadziliśmy kilkoma punktami – powiedział trener Ireneusz Mazur. – Potem popełniliśmy trochę błędów i gospodarze nas doszli. W końcówce seta, co najważniejsze, zdobywaliśmy punkty z akcji. Były m.in. mocne zagrywki Pawła Maciejewicza. Mecz odbywał się w znakomitej atmosferze przy cudownej publiczności.

Zawkrze AZS UWM Mława – BOT Skra Bełchatów 0:3 (29:31, 12:25, 22:25)

Zawkrze: Pietkiewicz, Krzan, Dzikuć, Główczyński, Skórski, Kopaczel, Andrzejewski (l) oraz Ziajka, Godlejewski, Gołębiewski, Borkowski

BOT Skra: Dobrowolski, Maciejewicz, Sobczyński, Wnuk, Kitkiew, Chadała, Milczarek (l)

Nieco ponad godzinę zabrało wicemistrzom Polski – PZU AZS Olsztyn pokonanie w Bielsku Białej siatkarzy miejscowego BBTSu w pojedynku grupy C siatkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni Grzegorza Rysia wygrali we wtorek 3:0 i do awansu do turnieju finałowego brakuje im zaledwie jednego seta. Zwycięstwo w Bielsku było ósmą z kolei wygraną siatkarzy z stolicy Warmii w stosunku 3:0.

BBTS Bielsko-Biała – PZU AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

PZU AZS: Zagumny, Siebeck, Możdżonek, Czarnowski, Ruciak, Bąkiewicz, Kuciński (libero) oraz Lipiński, Grzyb