Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Kruk: Jeszcze nie awansowaliśmy

Łukasz Kruk: Jeszcze nie awansowaliśmy

W każdym meczu jednym z bardziej widocznych na boisku siatkarzy Jadaru Radom jest rozgrywający Łukasz Kruk. W ostatnim spotkaniu przeciwko BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała zdobył pierwszy punkt asową zagrywką. Czy wprowadzi radomian do PLS-u?

Uważam, że przeciwko BBTS zagraliśmy dobrze. W pierwszym secie mieliśmy kilka nieskończonych kontrataków, ale w pozostałych dwóch już wszystko było w porządku. Na pewno były mankamenty w naszej grze, ale jak wygrywa się sety do 12 czy 15, to nie ma to tak wielkiego znaczenia – mówi Łukasz Kruk. – Myśleliśmy, po wygranym przez nich meczu z Chemikiem, że przeciwnicy zaprezentują się lepiej. Ale swoją grą nie pozwoliliśmy im na lepszą grę.

Jadar z dużą przewagą lideruje w I lidze mężczyzn. Pojawiają się już głosy, że na radomian nie ma mocnych w tej lidze i nic nie może im przeszkodzić w awansie do PLS-u. – Trener skutecznie taką atmosferę wybija nam z głowy. Ma na to swoje sposoby. Chociaż wiemy, że punkty wywalczone z Chemikiem czy Nysą straciłyby swoją wartość w razie jakiejś wpadki ze słabszą drużyną. Zwycięstwo buduje pewność zespołu, ale zaręczam, że na treningach cały czas pracujemy bardzo ciężko. Nie osiągnęliśmy doskonałości – tonuje nastroje rozgrywający Jadaru. – Praktycznie co tydzień wprowadzamy jakąś nowość w rozegraniu. Czas pracuje na naszą korzyść, a gama zagrań jest coraz większa.O awansie do ekstraklasy będą decydowały rozgrywki play-off. Czy siatkarze Jadaru już o nich myślą? – Absolutnie nie, koncentrujemy się na najbliższych meczach. Uważam, że euforię należy stonować. Owszem cieszymy się z każdego zwycięstwa, ale nie jesteśmy jeszcze w Polskiej Lidze Siatkówki. Przed nami sześć spotkań rundy zasadniczej, 15 meczów rewanżowych i dopiero walka w play off o awans do PLS – słusznie zauważył Łukasz Kruk.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved