Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: TKST Budowlani Toruń – ChTPS Chodzież 1:3

II liga kobiet: TKST Budowlani Toruń – ChTPS Chodzież 1:3

W sobotę, w ramach 6. kolejki 1. grupy II ligi kobiet, Budowlani Toruń podejmowali spadkowicza z I ligi - ChTPS Chodzież. Obie drużyny przed meczem lokowały się w końcu tabeli i bardzo liczyły na zdobycz punktową. Gospodynie niestety ugrały tylko seta - trzy punkty powędrowały do Chodzieży, która wyprzedziła torunianki w ligowej tabeli.

Mecz był bardzo dziwny. Można go podzielić na dwie fazy. Pierwsza to dominacja zespołu gospodyń. W pierwszym secie, wygranym przez zespół toruński do 17, przede wszystkim bardzo dobrze grały Marta Laskowska i Magdalena Makowska w ataku, a także Marta Januszewska.

Drugi set również przebiegał pod dyktando Budowlanych do stanu 20:16. Wtedy trener gości poprosił o przerwę, po której na parkiet wróciły jakby inne drużyny. Zespół gospodyń w tym secie nie zdobył już punktu! Zawodził odbiór zagrywki i atak. W drużynie toruńskiej fatalnie działał blok. Za to drużyna ChTPS-u zadziwiała grą w obronie i kontratakami.

Kolejne sety nie zmieniły obrazu gry. Kibice liczyli na przebudzenie zespołu Budowlanych, ale zespół z Chodzieży konsekwentnie punktował gospodynie. Ostatnie piłki, to już własne błędy załamanych tym obrotem sprawy torunianek, ataki w aut lub w siatkę.

W zespole zwycięskim na uwage zasługuje bardzo dobra gra w obronie całego zespołu oraz spryt i konsekwencja w ataku. W zespole toruńskim zabrakło chorej Patrycji Kowalskiej – środkowej bloku, która wyróżniała się grą w ostatnich meczach.

TKST Budowlani Toruń – ChTPS Chodzież 1:3

(25:17, 20:25, 22:25, 18:25)

Budowlani: Karolina Filipowicz, Marta Januszewska, Natalia Sikorska, Magdalena Makowska, Marta Dobrzańska, Marta Laskowska, Anna Szczygielska(libero) oraz Małgorzata Kowalska, Natalia Marszałkiewicz, Agnieszka Sikorska

ChTPS: Beata Iwańczyk, Dagmara Grajczak, Aneta Sławska, Magdalena

Meckier, Olimpia Lewandowska, Katarzyna Jęziołowska, Izabela Szajek (libero) oraz Martyna Witosławska