Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Górnikiewicz ma dosyć

Górnikiewicz ma dosyć

Prezes GTPS Gorzów Wlkp. Paweł Górnikiewicz zamierza dziś złożyć rezygnację z pełnionej funkcji. Stosowne pismo chce położyć na biurku Stanisława Woźniaka, naczelnika wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta. To właśnie ten organ zarejestrował w styczniu br. Gorzowskie Towarzystwo Promujące Siatkówkę.

Wiem o zamiarze prezesa, ale go nie popieram – usłyszeliśmy od naczelnika. – Trzeba wpierw zwołać walne zebranie członków klubu. Jego uczestnicy powinni się wypowiedzieć o pracy pana Górnikiewicza i ewentualnie udzielić mu zwolnienia z pełnionych obowiązków. Niezbędne jest też wyłonienie od razu nowych władz stowarzyszenia, które zadbają o dokończenie przez seniorską drużynę pierwszoligowych rozgrywek.

Górnikiewicz został prezesem Gorzowskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej w październiku ubiegłego roku. Zaledwie kilka miesięcy później zostało ono postawione w stan likwidacji, a zawodników przejęło nowopowstałe Gorzowskie Towarzystwo Promujące Siatkówkę. Teraz i ono znalazło się pod ścianą – kończy mu się tegoroczna dotacja od lokalnego samorządu, a wszyscy potencjalni sponsorzy wycofali się z przedsezonowych obietnic finansowania klubu. W pierwszoligowych rozgrywkach sezonu 2005/2006 zespół wygrał cztery i przegrał pięć meczów. W Pucharze Polski zanotował na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki.Nasze obecne zadłużenie nie jest jeszcze katastrofalne, bo wynosi zaledwie 10 tys. zł – przekonuje Górnikiewicz. – Wycofuję się jednak z działalności z powodów osobistych i braku jakiejkolwiek pomocy w prowadzeniu stowarzyszenia. Ostatnio Urząd Skarbowy założył mi nawet sprawę karno-skarbową z powodu klubowych zaległości. Na dalszą działalność nie mogę sobie pozwolić ani finansowo, ani czasowo. Mówiąc innymi słowy, po prostu mam tego wszystkiego dosyć…

źródło: gazetalubuska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved