Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Kocham je wszystkie, ale poleją się łzy

Andrzej Niemczyk: Kocham je wszystkie, ale poleją się łzy

- Mam wrażenie, że dziewczyny zamiast wykonywać polecenia, zaczęły coraz więcej myśleć, dlaczego mają robić tak, a nie inaczej – powiedział dla „Przeglądu Sportowego”, po Wielkim Pucharze Mistrzyń, trener "Złotek" - Andrzej Niemczyk.

Już parę razy je za to ochrzaniałem. Cóż z tego, że atakująca robi dużo punktów, skoro popełnia też mnóstwo błędów? W rezultacie jej gra wychodzi na zero. Jaki to pożytek dla zespołu? Są trochę zachwycone swoimi wynikami. Poniekąd słusznie, bo kiedy mają się poczuć dowartościowane, jak nie teraz, gdy zdobyły kolejne złoto mistrzostw Europy – dodaje trener „Złotek”.

Ale z nami wcale nie jest tak różowo. Dlatego w przyszłym roku, planuję ostrzejsze podejście do swoich zawodniczek, poleje się więcej łez. Stworzę im trudniejsze warunki, żebyśmy się na mistrzostwach świata nie obudzili z ręką w nocniku. Zastosuję ostrzejszy trening mentalny, postawię wyższe wymagania. Kocham je wszystkie tak samo i czasem serce boli, gdy trzeba podjąć trudną decyzję. Ale chodzi o dobro zespołu i właśnie trener musi podejmować takie decyzje – zakończył trener Andrzej Niemczyk.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved