Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zawodniczki CSKA Moskwa wywalczyły Puchar Rosji

Zawodniczki CSKA Moskwa wywalczyły Puchar Rosji

Zawodniczki CSKA Moskwa wywalczyły Puchar Rosji po bardzo zaciętym meczu z Samorodkiem Habarowsk. Mecz finałowy zakończył się tie-breakiem. W meczu o trzecie miejsce nie było już tyle emocji. Wicemistrzynie Rosji - Dynamo Moskwa gładko wygrały ze Stinolem Lipieck 3:0.

W sobotę rozegrano mecze półfinałowe turnieju finałowego o Puchar Rosji. Po niecałych dwóch godzinach gry, Samorodek Habarowsk pokonał 3:2 wicemistrzynie Rosji, Dynamo Moskwa. Najlepszą zawodniczką Dynama była Jekatjerina Gamowa, która zanotowała na swoim koncie 29 punktów. W drużynie Samorodka 22 punkty zdobyła Marina Manjuk.

W drugim półfinale, gospodynie turnieju – CSKA Moskwa, wygrały gładko 3:0 ze Stinolem Lipieck. Najskuteczniejszą zawodniczką CSKA była Olga Bukrejewa, zdobywczyni 16 punktów, natomiast w Stinolu – Anastazja Guskowa – z 11 punktami.

mecze półfinałowe Pucharu Rosji kobiet:

Samorodek Habarowsk – Dynamo Moskwa 3:2

(16:25, 19:25, 25:23, 25:18, 15:13)

CSKA Moskwa – Stinol Lipieck 3:0

(25:13, 25:17, 25:20)

W finale, rozegranym w niedzielę, ekipa gości (Samorodek) prowadziła już w spotkaniu 2:0. W pierwszej partii zawodniczki Samorodka zdeklasowały rywalki, wygrywając 25:13. W trzeciej odsłonie meczu role na boisku się zmieniły, to zawodniczki CSKA przejęły inicjatywę, wygrały tego seta 25:19, oraz kolejnego jeszcze wyżej, bo do 14. W tie-breaku lepsze okazały się gospodynie tego turnieju, które wywalczyły po czterech latach przerwy Puchar Rosji.

W meczu o trzecie miejsce nie było już tyle emocji. Wicemistrzynie Rosji – Dynamo Moskwa, gładko wygrały ze Stinolem Lipieck 3:0.