Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > We Wrocławiu nerwowo po porażce z Resovią

We Wrocławiu nerwowo po porażce z Resovią

Ten mecz przegraliśmy w szatni – mówił po porażce z Resovią Rzeszów trener Jacek Grabowski, nawiązując do niedyspozycji Pavla Chudika. Trenera natomiast krytykowali prezesi - sekcji, Ryszard Plichta oraz Dolnośląskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Glapa.

Trudno napisać cokolwiek pozytywnego o niedzielnej grze wrocławian. Pavel Chudik był przezroczysty już na przedmeczowej odprawie, bo przystąpił do meczu z gorączką (zatrucie pokarmowe). Problemy wodza najwyraźniej promieniowały na resztę żołnierzy, bo ci byli kompletnie zagubieni. A rzeszowianie grali jak w transie. Tomasz Józefacki swoim serwisem siał spustoszenie po drugiej stronie siatki i zasłużenie został graczem spotkania. W drugim secie wszedł w pole zagrywki przy remisie 17:17 i trwał w nim do samego końca! Zresztą agresywną i skuteczną zagrywkę prezentowała zdecydowana większość rzeszowian. Profesorską rolę na pozycji libero odgrywał Duszan Kubica, a świetnie funkcjonowały także skrzydła (Józefacki) i podwójna krótka na środku rzeszowskiego bloku.

Graliśmy jak ślimaki. Tracenie 6-7 punktów z rzędu to ostatnio nasza firmowa akcja – ironizował Jakub Markiewicz. Nie da się ukryć, że gospodarze zostali wręcz rozbici. To nie spodobało się wielu osobom. Na konferencji prasowej dymisję zapowiedział prezes sekcji Ryszard Plichta, tłumacząc, że na co dzień pracuje w Poznaniu i jest mu ciężko. – Jest mi przykro i jestem bardzo rozczarowany postawą zespołu. Rezygnuje z działalności w klubie, bo nie mamy wsparcia ze strony miasta. Zarząd musi się zastanowić, co zrobić. Uważam, że nadszedł czas na drastyczne zmiany.Trenera Jacka Grabowskiego werbalnie zaatakował prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Glapa. Mówił, że jest rozczarowany i pytał, dlaczego zespół zaprezentował się tak słabo. Trener Jacek Grabowski odpierał zarzuty – Mam zespół, taki, jaki mam i nic na to nie poradzę. Robimy wszystko, aby utrzymać się w lidze. Mnie również rozczarowała gra drużyny.

Popatrzcie, że w Gwardii nie ma przyjmujących. A bez tego nic się nie da zrobić. Trzeba cierpliwości. Jesteście lepsi od Polskiej Energii – włączył się do akcji trener Resovii Jan Such. Już za tydzień w Sosnowcu będzie szansa, by tę opinię uwiarygodnić.

źródło: inf. własna, Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved