Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Niemczyk: Stać nas na lepszą siatkówkę

Niemczyk: Stać nas na lepszą siatkówkę

- Stać nas na lepszą siatkówkę. Dziewczyny nie są w najlepszej formie, dlatego trudno wymagać od nich stabilności - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" trener Andrzej Niemczyk. Polki, z jednym zwycięstwem i czterema porażkami, zajęły w Pucharze Mistrzyń 4. miejsce.

Przed wyjazdem do Japonii trener Andrzej Niemczyk podkreślał, że ten turniej jest pierwszym krokiem w przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W MŚ’2006 Polki zagrają w grupie z Japonią i Korea Płd. (pozostałe rywalki Polki poznają 29 listopada – przyp. red.). Podczas Pucharu Mistrzyń była okazja zmierzyć się z tymi zespołami.

Nawet kiedy nie mamy formy, ćwiczymy indywidualnie taktykę i technikę. Tu były zmuszone, żeby indywidualnie włożyć w grę więcej. Gośka Glinka, chociaż nie jest tak przygotowana do sezonu jak w 2003 roku, jest mimo wszystko naszą najlepsza zawodniczką. Nie obawiam się niczego, teraz przygotowujemy się do mistrzostw świata – ocenił Niemczyk.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved