Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bełchatowianie nie rezygnują z walki o organizację Final Four

Bełchatowianie nie rezygnują z walki o organizację Final Four

Sisley Treviso, Tours VB i Dynamo Moskwa, będą prawdopodobnie rywalami Skry Bełchatów w walce o organizację turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Barierą nie do przeskoczenia dla bełchatowian może się okazać kwota wpisowego, wynosząca 100 tys. euro.

Gospodarz musi zapewnić także m.in.: trybuny na 5 tys. widzów i przekaz telewizyjny ze spotkań do 20 krajów. – Kiedy poznaliśmy te warunki, trochę się zmartwiliśmy. 100 tys. euro to bardzo duża kwota. Mimo to nie rezygnujemy z walki o Final Four – mówi wiceprezes BOT Skry Bełchatów, Konrad Piechocki.

Wpisowe to nie jedyny warunek, który muszą wypełnić organizatorzy i nie jedyne koszty, które musieliby ponieść. – Do nas należałoby opłacenie kosztów pobytu trzech ekip od momentu przylotu do Polski, a także zapłacenie za bilety sędziom i oficjelom. Po stronie wydatków w sumie trzeba chyba wpisać 500 tys. złotych – wylicza Piechocki. A zyski? – Największe wiązałyby się ze sprzedażą biletów. Oszczędzilibyśmy także na przelotach, bo gospodarz nie gra w 1/8 i 1/4 finału. Musimy jednak znaleźć sponsora i podpisać umowę z telewizją (rozmowy z Polsatem Sport trwają) – mówi Piechocki. Bełchatowianie są już po konsultacjach ze specjalistami od budowy przenośnych trybun, które miałyby zostać zamontowane w hali Skry, mogącej pomieścić obecnie zaledwie 2 tys. widzów.Gorąco zachęcam bełchatowian do walki o turniej finałowy – mówi Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, który organizował Final Four Ligi Mistrzów w Opolu w 2002 roku. – My wyszliśmy na zero, ale nie płaciliśmy wpisowego – przyznaje Pietrzyk.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved