Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Warych: Wynik lepszy niż gra

Andrzej Warych: Wynik lepszy niż gra

- Wynik jest lepszy niż gra. Na pewno dało się odczuć zmęczenie sezonem - mówi kierownik wyszkolenia w PZPS-ie, Andrzej Warych, o występie Polek w Wielkim Pucharze Mistrzyń, w którym zajęły one czwarte miejsce, wygrywając jeden i przegrywając cztery mecze.

Andrzej Warych przypomniał, że tegoroczny sezon był bardzo trudny. – Zaczęliśmy od gry w połowie czerwca w eliminacjach do mistrzostw świata i później do końca września trzeba było o coś walczyć – powiedział Andrzej Warych. – Uważam, że ze wszystkich tych imprez drużyna wychodziła obronną ręką. Po powrocie z Zagrzebia zawodniczki rozjechały się do klubów i praktycznie z marszu zaczęły grać. Trzeba było walczyć o punkty, o miejsce w zespole i uzgadniać wysokość kontraktów.

W opinii kierownika wyszkolenia PZPS z występu w Japonii płynie wiele nauk.Przede wszystkim przed każdą ważną imprezą potrzebny jest cykl przygotowań – powiedział. – Nie można wyjechać i grać gdy spotkało się na dworcu. Bardzo ważny jes kontakt z innymi stylami gry. Tego nie zastąpią żadne kasety, ani obserwacje czy analizy. Gra się przy innej publiczności, odmiennej atmosferze. W ostatnim meczu przeciwko Chinom zawodniczki zobaczyły co potrafią mistrzynie olimpijskie z Aten i kandydatki do reprezentacji tego kraju na igrzyska w Pekinie. Dobrym atakiem i przyjęciem potrafiliśmy w pierwszym zepchnąć do defensywy czołowy zespół świata. Z kolei rywalki szybko nas rozpracowały na siatce. To są bardzo cenne wnioski na przyszłość.

Wielki Puchar Mistrzyń Mistrzyń zdobyła Brazylia. – Można powiedzieć, że jest to w chwili obecnej zespół kompletny – uważa Andrzej Warych. – Praktycznie nikt im nie zagroził. Chinki prowadząc 2:0 nie potrafiły wygrać. Brazylijki są znakomicie wyszkolone technicznie, dysponują ogromną siłą ognia, świetnie grają w ataku i bloku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved