Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo po serii trzech porażek

Zwycięstwo po serii trzech porażek

Po trzech kolejnych porażkach zespół AZS Politechnika Radomska pokonał we własnej hali WSAP AZS Białystok 3:1. Na czele tabeli gr. 3 II ligi kobiet jest zespół AZS AWF Warszawa, który pewnie wygrał w derbach stolicy z AZS Uniwersytet Warszawski 3:0.

Mimo że radomianki są wyżej notowane, spotkanie rozpoczęły fatalnie, przegrywając nieoczekiwanie set otwarcia 19:25. Przez pewien okres w drużynie radomskiej w ogóle nie funkcjonowało przyjęcie zagrywki, a i z pozostałymi elementami gry było na bakier. Trener Rafał Skórnicki nie najlepszą postawę podopiecznych tłumaczył stresem. – One wiedziały, że powinny wygrać, ale na parkiet weszły bardzo spięte.

Skórnicki rzeczywiście miał rację, bo w kolejnych odsłonach już przy przytłaczającej przewadze akademiczki nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń. Tylko w jednym elemencie bloku zdobyły w czterech partiach aż 19 punktów. Kibice cieszyli się z wygranej, ale wychodząc z sali, mówili do siebie: – Jak one mogły przegrać tego seta!

AZS Politechnika Radomska – WSAP AZS Białystok 3:1 (19:25, 25:13, 25:13, 25:18)