Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zmienne szczęście II-ligowych drużyn Energi Gedanii

Zmienne szczęście II-ligowych drużyn Energi Gedanii

Siatkarze ENERGI Gedania wygrali drugi z rzędu mecz wyjazdowy w 1. grupie II ligi. W sobotę podopieczni Antoniego Perzyny pokonali Ikara Legnica 3:0. Nie udał się wyjazd do Węgrowa rezerwom ENERGI Gedanii. W meczu z Czarnymi Węgrów gedanistki przegrały 0:3.

„Smok” połknął Ikara

Dzięki trzem punktom gdańszczanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Są szansę na poprawę tej lokaty, gdyż dwa następne spotkania gedaniści rozegrają u siebie, przy ul. Kościuszki.

Ikar Legnica – ENERGA Gedania 0:3 (17:25, 22:25, 17:25)

ENERGA Gedania: Smoktunowicz, Piaseczny, Głuszak, Chełmiński, Boguszewski, Mejka, Rudziński (libero) oraz Michniewski

Wygraliśmy bez większego problemu. Poszło tak gładko, gdyż udało nam się rozpracować rywali, a następnie trafić z taktyką. Skoro legniczanie zagrywali stacjonarnie, to przyjąłem założenie, że będą mieli kłopoty z ostrą zagrywką. Podjęliśmy ryzyko w serwisie. Niewiele psuliśmy. Zdobyliśmy osiem asów serwisowych, a w wielu innych akcjach rywale po kłopotach z przyjęciem oddawali nam piłki za darmo – relacjonował trener Perzyna.

Ikar starał się ograniczyć niewymuszone błędy. Oddał gdańszczanom w trzech setach zaledwie osiem punktów. Resztę przyjezdni musieli zdobyć po atakach, blokach i zagrywką. Niemal jedną trzecią dorobku drużyny pochodziła po udanych akcjach Macieja Smoktunowicza. Popularny „Smok”, który tego dnia grał jako środkowy bloku, zdobył aż 21 punktów! – Ten sukces utwierdził nas w przekonaniu, że jesteśmy na właściwej drodze. Dwa najbliższe mecze rozegramy w Gdańsku i jest szansa na wyższe miejsce niż czwarte – podkreśla gdański szkoleniowiec.

Bez punktu, bez seta

Mimo ambitnej gry, prowadzone przez trenera Witolda Jagłę dziewczęta, nie zdołały urwać choćby seta faworyzowanym rywalkom z Węgrowa.

Czarni Węgrów – ENERGA Gedania II 3:0 (25:21, 27:25, 25:20)

źródło: energa-gedania.pl