Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joker Piła – Polska Energia Sosnowiec 3:1

Joker Piła – Polska Energia Sosnowiec 3:1

Siatkarze Jokera Piła odnieśli zwycięstwo we własnej hali, pokonując tym razem Polską Energię Sosnowiec. Przed sezonem obie drużyny rozegrały między sobą cztery mecze, wygrywając po dwa. Dziś Joker przechylił szalę na swoją stronę.

Dzisiejsze spotkanie potwierdziło wyrównany poziom obu drużyn, lecz minimalnie lepsi w końcówkach setów okazali się pilanie i to oni zasłużenie wygrali cały mecz.

Tuż przed pierwszym setem kibice dowiedzieli się o ostatnich wyczynach Petra Velastka , który opuścił klub i wyjechał do swojego kraju. W drużynie pilskiej zabrakło, oprócz wspomnianego Velastka, wciąż borykającego się z kontuzją Adama Nowika oraz Michała Kubiaka , którego dopadł lekki uraz. Pierwsze punkty w meczu zdobyli sosnowiczanie, którzy prowadzili 2:0, nie oddali swojego prowadzenia także do pierwszej przerwy technicznej – 8:6. Błędy Polskiej Energii, atak w aut tudzież w taśmę doprowadziły do tego, iż to pilanie objęli szybko prowadzenie 12:9, wówczas o pierwszą przerwę dla swojego zespołu poprosił trener gości Marian Kardas . Na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 16:13 dla pilskiego Jokera. Wspaniałe bloki Chwastyniaka oraz Owczarskiego sprawiły, że miejscowi wygrywali w końcówce 22:18 i nie oddali już tego prowadzenia do końca seta zwyciężając 25:20.

Druga partia spotkania to szybkie prowadzenie Jokera 2:0, 4:2. Jednak po kilku błędach w przyjęciu zagrywki pilan oraz wspaniałemu instynktowi blokujących z Sosnowca, którzy blokowali ataki Owczarskiego oraz Szulca doszło do wyrównania 5:5. Po chwili schodzili na pierwszą przerwę techniczną w tym secie prowadząc 8:6. Dobra passa Energii trwała, prowadzili: 12:7, 14:7, 18:13. W tym momencie seta bardzo dobrze na zagrywce spisywał się Dariusz Szulik , który zagrywał seriami, a w przyjęciu zagrywki i w obronie wyśmienicie spisywał się doświadczony Rafał Legień . Polska Energia wygrała gładko 25:16.

Trzeci set od mocnego uderzenia zaczęli goście prowadzili 3:1, 5:3, 8:5. Po kilku dobrych akcjach Jokera gospodarze niesieni dopingiem swoich wiernych kibiców prowadzili już 14:12, 16:12, 20:14. Partię zakończył Piotr Szulc , zdobywając ostatni punkt w tym secie – 25:18. Pilanie bardzo często kończyli swoje ataki ze środka siatki, szczególnie brylował tu, niezawodny w tym spotkaniu Witold Chwastyniak , wspomagany dzielnie przez Marcina Owczarskiego i Piotra Szulca , który obchodził dziś swoje 29. urodziny. Joker objął prowadzenie w setach 2:1.

Czwarty set tradycyjnie już rozpoczął się od prowadzenia gości 1:0, 3:2, później na tablicy wyników pojawiło się kilka remisów: 4:4, 7:7, 10:10, 14:14. Koncertowo końcówkę seta rozegrali pilanie a dokładniej Witold Chwastyniak oraz Marcin Owczarski . Ten pierwszy popisał się kilkoma efektownymi blokami, ten drugi zaś mocnymi atakami. Pilanie zwyciężyli w tym secie 25:17 oraz w całym meczu 3:1 i tym samym zdobyli trzy punkty meczowe.

Marian Kardas (trener Polskiej Energii Sosnowiec):

Dziś przegraliśmy, gratuluję zwycięzcom, mamy świadomość, że trzy punkty zostają w Pile i mogą być bardzo ważne w końcowym rozrachunku, kto awansuje do czołowej ósemki. Następny mecz gramy z Gwardią Wrocław i na pewno będziemy będziemy chcieli zwyciężyć.

Dariusz Luks (trener Jokera Piła):

Cieszę się z kolejnej wygranej Jokera w PLS, na pewno przełomowym momentem spotkania był set trzeci, gdzie po pierwszym wygranym i po drugim jak to dość ostatnio często w Pile bywa przegranym secie, potrafiliśmy się pozbierać i zwyciężyć. Myślę, że obie ekipy skoncentrowały się na zatrzymaniu atakujących, my Marcina Grygla, gdzie nie daliśmy mu pograć a Sosnowiec Marcina Owczarskiego.

Sławomir Gerymski (kapitan Jokera):

Zespół jest szczęśliwy ze zwycięstwa, zakładaliśmy od początku, że z tymi zespołami jak Sosnowiec czy Rzeszów powinniśmy u siebie wygrywać, bo wiemy jak ciężko gra się na wyjeździe. Wynik w Sosnowcu może być zupełnie odwrotny. Osobiście cieszę się także, że mogłem spotkać się na boisku z wspaniale dziś grającym Rafałem Legieniem, gdyż jesteśmy przyjaciółmi i jesteśmy w podobnym wieku. Rafał pokazał, że trzyma ten zespół.

Kibice niepokoją się kontuzją Adama Nowika z informacji przekazanych przez trenera Luksa wynika, iż nie jest znany termin powrotu na boisko zawodnika. Aktualnie przebywa on w Warszawie, gdzie wstawiono mu śruby w nogę i przechodzi tam rehabilitację.

VKS Joker Piła – Polska Energia S.S.A. KP Sosnowiec 3:1

(25:20, 16:25, 25:18, 25:17)

Joker Piła: Gerymski, Chwastyniak, P.Lach, M.Lach, Szulc, Owczarski, Kowalski (libero) oraz Jurkojć, Kaźmierski, Winnik

Polska Energia: Syguła, Szulik, Kudłacik, Grygiel, Łomacz, Legień, Stańczak (libero) oraz Tomczyk, Kosok, Erl, Kiwior.