Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przed meczem SMS I PZPS Spała – Avia Świdnik

Przed meczem SMS I PZPS Spała – Avia Świdnik

Wicelider rozgrywek, siatkarze I-ligowej Avii, spotkają się dziś na wyjeździe z SMS I PZPS Spała. - Nie obawiamy się drużyny złożonej z reprezentacyjnych juniorów - twierdzi trener świdniczan, Krzysztof Lemieszek. - Na pewno ich jednak nie zlekceważymy.

Z pewnością zdecydowanym faworytem tego meczu jest drużyna świdnicka, która do tej pory przegrała zaledwie raz. Przed tygodniem Avia uległa na własnym parkiecie Energetykowi Jaworzno 2:3, choć prowadziła już 2:0, a w trzecim secie wygrywała już 8:3. – Mam nadzieję, że ta porażka nie wpłynie negatywnie na postawę drużyny w dzisiejszym meczu, a wręcz odwrotnie – mówi trener Lemieszek. – Wprawdzie w zespole rywali występuje w wyjściowym składzie aż pięciu mistrzów świata juniorów, ale powinniśmy sobie z nimi poradzić. To groźny i nieobliczalny rywal, który praktycznie w każdym meczu urywa sety przeciwnikom, co przy obowiązującym w tym sezonie systemie punktacji ma spore znaczenie.

Wyjątkiem jest ostatnia kolejka, w której juniorom ze Spały nie udało się zdobyć żadnego punktu. Przegrali z Pronarem OSiR w Hajnówce 0:3. W tej chwili SMS I PZPS z pięcioma punktami plasuje się na 13 miejscu. Natomiast świdniczanie zgromadzili do tej pory 17 punktów. – Jeśli chcemy być w pierwszej czwórce musimy ten mecz wygrać – dodaje trener Avii. – Na szczęście wszyscy zawodnicy są zdrowi. Powrócił już po kontuzji Dariusz Jałoza.

W przyszłym tygodniu siatkarzy Avii czeka prawdziwy maraton. We wtorek spotkają się u siebie z AZS Nysa. Natomiast w piątek zagrają na własnym parkiecie z Górnikiem Radlin. – Ten drugi mecz powinniśmy grać w sobotę na wyjeździe – tłumaczy Krzysztof Lemieszek. – Przystaliśmy jednak na propozycję Górnika i zamieniliśmy się rolami gospodarzy. Hala w Radlinie jest remontowana i zespół ten rozgrywa wszystkie mecze na boiskach rywali. W środę Górnik gra w Hajnówce, więc w drodze powrotnej zagra w Świdniku.

źródło: gazeta.pl