Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dobre rokowania białostockich siatkarek II-ligowych

Dobre rokowania białostockich siatkarek II-ligowych

Na obcych boiskach kolejnych punktów do II-ligowej tabeli szukać będą białostockie drużyny siatkarskie. Zawodniczki Pronar-ZETO AZS zmierzą się z Warmissem Olsztyn, a WSAP AZS zagra w Radomiu z Politechniką.

Pronar-ZETO będzie zdecydowanym faworytem spotkania. Ekipa rywali słabo spisuje się w tegorocznych rozgrywkach. Olsztynianki w pięciu spotkaniach zgromadziły zaledwie cztery punkty. Z tym skromnym dorobkiem plasują się na szóstej pozycji.

Ekipa trenera Czesława Tobolskiego miała czas żeby odpocząć i zregenerować siły. W ostatniej kolejce, ze względu na występ czterech zawodniczek w akademickim turnieju w Wilkasach, drużyna pauzowała. Lekko zmęczone mogą być tylko Marta Kulik, Iwona Gosko, Joanna Szeszko[b] i [b]Katarzyna Kalinowska, które przywiozły z tej imprezy srebrny krążek.
Trudniejsze zadanie czeka WSAP. Rywalem podopiecznych Artura Sakowicza będzie Politechnika. Radomianki z sześcioma punktami zajmują piąte miejsce w tabeli.

Oglądałem kasetę z ich meczu przeciwko Pronarowi-ZETO. Nasze rywalki zrobiły na mnie spore wrażenie. Grają dwie klasy lepiej niż w poprzednim sezonie – ocenia Sakowicz.

Opiekun białostoczanek jest optymistą. Wierzy, że jego zespół przy pełnej koncentracji stać na wywiezienie z Radomia nawet kompletu punktów. O swoich umiejętnościach akademiczki przekonały kibiców w ostatnim meczu z AWF Warszawa. Podlasianki przegrały, ale lider mocno się musiał namęczyć, żeby cieszyć się ze zwycięstwa.

Potrzeba nam inteligentnej gry. Spokojne prowadzenie spotkania i utrzymywanie kontaktu z rywalami może zakończyć się dla nas sukcesem. Co do meczu z AWF-em – najważniejszy jest przecież końcowy wynik, a ten był dla nas niekorzystny. Co z tego, że ładnie graliśmy, jak zeszliśmy z boiska pokonani. Oczywiście było też dużo fragmentów, które dobrze rokują przed kolejnymi spotkaniami – dodaje Sakowicz.

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved