Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czy siatkarki Skry Bełchatów są takie mocne?

Czy siatkarki Skry Bełchatów są takie mocne?

Żeńska drużyna Skry Bełchatów to bez wątpienia czołowy zespół I ligi kobiet. W najbliższą sobotę zagra w Krakowie z tamtejszą Wisłą. W poprzedniej kolejce bełchatowianki łatwo odprawiły silny MMKS Dąbrowa Górnicza. Czy są naprawdę takie mocne aby walczyć o awans?

W tabeli oba zespoły dzieli osiem miejsc bo Skra jest czwarta z dorobkiem osiemnastu punktów a Wisła w tym sezonie zgromadziła tylko sześć „oczek” i jest dwunasta. W Krakowie jest jednak niezły skład i kibice liczą, że ich drużyna wreszcie się obudzi i włączy do walki o najwyższe cele nim będzie na to za późno. Zobaczyny, czy przebudzenie Wisły nastąpi już w tej kolejce i czy potrafi ona zweryfikować oczekiwania Skry.

Na razie jednak atmosfera w zespole Ryszarda Litwina jest nienajlepsza, zawodniczki po raz ostatni wygrały w lidze 15 października a na ich mecze przychodzi garstka kibiców. Atmosfery nie poprawiła też ostania porażka na własnym parkiecie z Legionovią, która przecież była jak najbardziej do ogrania. Krakowscy kibice są coraz bardziej rozgoryczeni i jeśli to ma się zmienić to Wiślaczki szybko muszą poprawić swoją grę, a najlepiej gdyby zrobiły to już w najbliższym meczu.W Skrze Bełchatów panuje zupełnie inna atmosfera niż w Wiśle, podopieczne Wiesława Czaji przed tygodniem pokonały MMKS Dąbrowę Górniczą – czołowy zespół tego sezonu. Zawodniczki Skry z Dąbrową Górniczą wygrały pewnie 3:0 a w ostatnim secie wręcz zdeklasowały rywalki, które zdobyły w tej partii zaledwie dziesięć punktów. Tak przekonujące zwycięstwo nad silnym rywalem na pewno podniosło morale w drużynie i w Krakowie siatkarki Skry będą chciały znów wygrać.

Faworytem spotkania jest Skra Bełchatów, ale krakowscy kibice przypominają poprzedni sezon i wierzą, że tak jak wtedy – tak i teraz, ich zespół przebudzi się i zacznie wygrywać.

Początek meczu dzisiaj (19 listopada) o godz. 17:00 w hali Wisły przy ulicy Reymonta 22.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved