Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Częstochowianki szykują się do meczu ze Startem Łódź

Częstochowianki szykują się do meczu ze Startem Łódź

Dzisiaj siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa wyjeżdżają do Łodzi, na mecz ze Startem. - Podejmiemy walkę - zapewnia Janusz Majkusiak, menedżer akademiczek.

Start Łódź to drużyna, która w tegorocznych rozgrywkach radzi sobie wyśmienicie. Jest wiceliderem tabeli. Po ośmiu seriach spotkań Start zgromadził 19 punktów, o pięć mniej niż niepokonana jeszcze Gedania Gdańsk. Częstochowianki mają o wiele skromniejszy dorobek punktowy – z czterema punktami są na przedostatnim miejscu w lidze.

Drużyna jest podbudowana zwycięstwem, jakie odniosła w miniony weekend w Wilkasach, gdzie odbywały się Uczelniane Mistrzostwa Kraju – mówi menedżer SPS-u. – Graliśmy tam z dobrymi przeciwnikami i potrafiliśmy zwyciężać. Co prawda liga rządzi się swoimi prawami, jednak wierzę w to, że nasze dziewczyny łatwo skóry nie sprzedadzą i postarają się przywieźć do Częstochowy jakieś punkty.Siatkarki SPS-u przed rozpoczęciem sezonu miały już okazję zmierzyć się z drużyną z Łodzi w turnieju otwarcia sezonu. Wygrały wówczas, ale wśród rywalek zabrakło m.in. jednej z najlepszych w pierwszej lidze rozgrywających Swietłany Riabko oraz środkowej Wiktorii Sziriny. W sobotę łodzianki zagrają w najlepszym składzie.

Do składu SPS-u być może dołączy niebawem nowa zawodniczka. – Myślimy o pozyskaniu siatkarki grającej na pozycji libero – dodaje menedżer SPS-u. – [q]Rozmawialiśmy z dziewczyną z Wrocławia. Przedstawiliśmy jej, na co może liczyć w naszym klubie i czekamy na odpowiedź.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved