Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bydgoski happy-end w łódzkim dreszczowcu

Bydgoski happy-end w łódzkim dreszczowcu

Pałac II WSG Bydgoszcz, wczoraj rozegrał awansem mecz 10. kolejki I ligi kobiet, pokonując w Łodzi tamtejszy ŁKS 3:2. To kolejne dwa punkty bydgoszczanek w ich trzecim z rzędu I-ligowym zwycięstwie.

Wracam ze szpitala…psychiatrycznego – żartował po spotkaniu Jacek Janowski, trener bydgoskiej drużyny. – Jednak nerwy były potężne. Mówiąc poważnie, to kontuzji nabawiła się Joanna Frąckowiak. Na moją prośbę zabrało ją pogotowie. Właśnie po nią jedziemy – dodał.

Po trzech setach gospodynie wygrywały 2:1, a Pałac II WSG słabo radził sobie w przyjęciu zagrywki. W czwartej partii ŁKS prowadził już 20:12, a na dodatek boisko z urazem nogi opuściła Frąckowiak (zastąpiła ją Monika Weder). W łódzkim zespole nadspodziewanie dobrze spisywała się w ataku Julia Gruszecka.Tymczasem bydgoszczanki odrobiły straty, doprowadzając do tie-breaka. W nim trwała zacięta walka. Łodzianki prowadziły już 14:12 i miały dwie piłki meczowe. Jednak własne niewymuszone błedy spowodowały, że bydgoszczanki wyrównały na 14:14. W samej końcówce lepsze były zawodniczki Pałacu i to one cieszyły się z końcowego triumfu. Doskonały mecz w zespole gości rozegrała Sandra Cabańska.

ŁKS – Pałac II WSG 2:3 (21:25, 25:23, 25:17, 23:25, 15:17)

ŁKS: Rolińska, Wołoszyn, Gruszecka, Kuźmin, Łubis, Goździewska – Ciesielska (libero) Mikołajczyk

Pałac II WSG Bydgoszcz: Łunkiewicz, Naczk, Liss, Cabańska, Kamińska, Frąckowiak, Jagodzińska (libero) oraz Weder, Bydołek, D. Wojciechowska, Ćwikła

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved