Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zapowiedź 10. kolejki I ligi kobiet

Zapowiedź 10. kolejki I ligi kobiet

Tym razem nie ma w terminarzu I ligi szlagierowo zapowiadających się spotkań. Wszystkie mecze mają swoich zdecydowanych faworytów, a szczególne emocje towarzyszą tylko derbowemu pojedynkowi w Rumi,

TPS Rumia – Energa-Gedania Gdańsk

Jerzy Skrobecki to trener, który zdobył dla Gdańska ostatni medal Mistrzostw Polski, a z drugiej strony szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie nie potrafił wywalczyć z Gedanią utrzymania w ekstraklasie. Teraz podjął się prowadzenia drużyny ze swojego rodzinnego miasta: TPS Rumia. Nie wiadomo, czy względy formalne pozwolą na obecność trenera Skrobeckiego na ławce w sobotnim meczu, ale okoliczności związane z jego osobą podgrzewają temperaturę spotkania. Mimo wszystko faworyt jest jeden, ale „derby rządzą się swoimi prawami” i gospodynie postawią liderowi wysokie wymagania.

Nasz typ: 3:1 dla Gedanii.
ŁKS Łódź – KS Pałac II Bydgoszcz

Zaszkodził awans do I ligi łódzkiemu klubowi. Większość z zakontraktowanych przed sezonem zawodniczek opuściła zespół, a długi są tak ogromne, że decyzja o kontynuowaniu udziału w rozgrywkach podejmowana jest z tygodnia na tydzień. Juniorskim składem walka ŁKS o utrzymanie wydaje się być skazana na niepowodzenie. Bydgoszczanki są „w gazie”: dwie wygrane z rzędu, a szczególnie ta zeszłotygodniowa z UMKS we własnej hali, odmieniły oblicze zespołu. Odejście Agaty Klimczyk z funkcji trenera raczej nie utrudni zadania w Łodzi.

Nasz typ 3:1 dla Pałacu.


Budowlani-Start Łódź – SPS Politechnika Częstochowa

Łodzianki nie sprostały Gedanii, ale w dalszym ciągu są główny faworytem do zajęcia drugiego miejsca w lidze. Doświadczone gospodynie nie powinny mieć najmniejszych problemów z pokonaniem młodych studentek z Częstochowy.

Nasz typ 3:0 dla Startu.


KSZO AZS Ostrowiec Św.- MMKS Dąbrowa Górnicza

Podobnie jak w Rumi osoba trenera gospodyń łączy oba kluby.Jarosław Bodys jeszcze w zeszłym sezonie pracował w Dąbrowie. Teraz buduje przyszłościową drużynę w Ostrowcu. Zna doskonale przeciwniczki i to ułatwi zadanie jego podopiecznym. Zespół z Zagłębia został zdeklasowany przez Skrę przed tygodniem i jeśli nie chce stracić kontaktu z czołówka musi wywalczyć w sobotę punkty.

Nasz typ 3:2 dla KSZO.


Wisła Kraków – Skra Bełchatów

Bełchatowianki grają ostatnio bardzo równo i mogą być kolejnym zespołem, który pognębi krakowianki. Wisła wygrała dotychczas tylko raz, a spodziewane przez obserwatorów „przebudzenie” nie nadchodzi.

Nasz typ: 3:1 dla Skry.


Legionovia Legionowo-Sokół Chorzów

W Legionowie spotkają się zespoły, które wydają się być zadowolone z zajmowanych pozycji w środku tabeli. Jednak by utrzymywać bezpieczny dystans od strefy spadkowej trzeba zbierać punkty, dlatego na pewno nie zabraknie w tym spotkaniu emocji.

Nasz typ: 3:2 dla Legionovii.


Mecz

UMKS Łańcut – SMS Sosnowiec został przełożony ze względu na kontuzje w zespole gospodarzy.


Pauzuje MKS Polonia Świdnica.

Zobacz również:

I liga kobiet X kolejka i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved