Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Świeniewicz i Mróz – kandydatki do tytułu Sportowca Roku

Świeniewicz i Mróz – kandydatki do tytułu Sportowca Roku

W gronie kandydatów do tytułu najlepszego polskiego sportowca w 2005 roku znalazły się także dwie polskie siatkarki ze złotej drużyny Andrzeja Niemczyka - Dorota Świeniewicz i Agata Mróz.

Organizatorzy tradycyjnego plebiscytu na 10 najlepszych sportowców Polski ogłosili w poniedziałek listę 19. zawodniczek i zawodników nominowanych do udziału w głosowaniu czytelników „Przeglądu Sportowego”. Na liście kandydatów 71. już plebiscytu pozostawiono jedno wolne miejsce – w oczekiwaniu na wyniki trwających właśnie mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów.

Przystępując do kolejnego plebiscytu przypominamy sobie i raz jeszcze przeżywamy występy polskich sportowców w ostatnich 12. miesiącach – powiedział redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, Roman Kołtoń. – Mijający 2005 rok obfitował w sportowe emocje, z których najbardziej chyba pamiętamy mistrzostwo Europy wywalczone przez siatkarki i awans piłkarzy do mistrzostw świata. W historii naszego plebiscytu tylko dwa razy zwyciężał przedstawiciel gier zespołowych. Może w tym roku ta statystyka się zmieni?

źródło: Przegląd Sportowy, swieniewicz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved