Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS zagra z liderem

BBTS zagra z liderem

Jadar Radom wygrał już w lidze z teoretycznie najsilniejszymi rywalami. Dlatego trudno przypuszczać, że może stracić punkty właśnie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Drużyna z Bielska nigdy do łatwych rywali nie należała, o czym dobitnie przekonał się w poprzednim sezonie m.in. Jadar, oddając dwukrotnie przeciwnikowi komplet punktów. Obie drużyny mocno jednak przebudowały swoje składy, a obecny układ sił przemawia zdecydowanie za gospodarzami.

Bielsko jest jednak drużyną nieobliczalną i dlatego warto o tym pamiętać. W tym pojedynku znów liczyć się będą te elementy siatkarskiego rzemiosła, które decydowały o wcześniejszych sukcesach Jadaru, tj. koncentracja, zaangażowanie oraz skuteczna gra na siatce i w zagrywce.BBTS potwierdził już w tym sezonie, że należy się z nim liczyć. Awansował do fazy grupowej Pucharu Polski. W lidze przegrał zaledwie dwa pojedynki. W ostatniej kolejce w dobrym stylu na własnym parkiecie rozprawił się z Chemikiem Delectą Bydgoszcz 3:1. Nawet jeśli założymy, że bydgoszczanie przeżywają kryzys formy, to taki rezultat musi robić wrażenie.

W tym sezonie w drużynie bielskiej jest sporo zawirowań personalnych. Skład podstawowej szóstki zmienia się dość często, ale widać, że słowacki szkoleniowiec Jaroslav Vlk szuka optymalnych rozwiązań. Możliwe więc, że na przyjęciu zobaczymy Michała Jaszewskiego, który jeszcze nie tak dawno grał na pozycji libero. Odpowiedzialny ze przyjęcie i obronę będzie tym razem Zbigniew Żurek. Jest to już trzeci zawodnik grający na tej pozycji w rozgrywkach.

Zadowalająca postawa siatkarzy Jadaru z pewnością zachęci kibiców do obejrzenia meczu w hali MOSiR-u. Zawodnicy spokojnie i solidnie przygotowują się do meczu z BBTS-em. Do dyspozycji Grzegorza Wagnera jest już podstawowy rozgrywający Łukasz Kruk. Wątpliwe, by trener Jadaru zaryzykował jakieś nowe rozwiązania w podstawowej szóstce i od początku meczu. W zależności od rozwoju sytuacji można się spodziewać, że kibice znów będą mieli okazję zobaczyć na pakiecie większość albo wszystkich siatkarzy radomskiej drużyny. Wagner od początku sezonu gra prawie całym składem, co może mieć ogromne znaczenie w trakcie tak długiego sezonu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved