Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wygrana na inaugurację Wielkiego Pucharu Mistrzyń

Wygrana na inaugurację Wielkiego Pucharu Mistrzyń

Po bardzo dramatycznej walce Polki wygrały inauguracyjne spotkanie z drużyną Japonii 3:2. Po udanym początku meczu, "Złotka" łatwo oddały drugiego i trzeciego seta. Po zaciętej czwartej partii o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break, w którym lepsze okazały się mistrzynie Europy.

W pierwszym secie Polki po odskoczeniu na kilka punktów pozwoliły Japonko bardzo się zblizyć w połowie seta, ale w końcówce dużo lepsze okazały się Złotka, pewnie wygrywając 25:19.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała z lekkim wskazaniem na rywalki, które od drugiej fazy seta wyraźnie zaczęły uciekac, a nasze dziewczęta nie znalazły sposobu na skuteczny pościg, w końcówce trener Andrzej Niemczyk pozwolił odpocząć Dorocie Świeniewicz i Milenie Rosner szykując się juz na trzecią partię. Końcowy wynik 18:25

Trzeci set Polki ropoczęły fatalnie tracąc 7 punktów z rzędu i pomimo prób odrobienia strat, udało się do Japonek zblizyć tylko na 4 punkty, po czym rywalki pokazały, że tego seta nie dadzą sobie wyrwać. Ostatecznie zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni wygrywają trzecią partię 25:16.

W czwartym secie gra od początku toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi, przy stanie 19:17 dla Japonek wydawało się że to Azjatki będą w tym spotkaniu górą. Ostatecznie jednak to Polki po zaciętej końcówce wygrały 26:24.

W decydującym secie lepsze okazały się nasze reprezentantki, rozstrzygając tą ciężką potyczkę na swoją korzyść. Wynik seta 15:12

Polska – Japonia 3:2 (25:19, 18:25, 16:25, 26:24, 15:12)