Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dobra passa pszczyńskich siatkarek wciąż trwa

Dobra passa pszczyńskich siatkarek wciąż trwa

W sobotni wieczór, w pszczyńskiej hali naprzeciw siebie stanęły zawodniczki PLKS-u Pszczyna i Gwardii II Wrocław. Miejscowe siatkarki umocniły się na pozycji lidera wygrywając 3:1 (22:25, 25:19, 25:7, 25:25).

Początek spotkania na niekorzyść gospodyń. Pierwsze punkty zdobyła Gwardia, następnie, wykorzystując błędy pszczynianek, tylko powiększała swoja przewagę. Przyjezdne prowadziły już 6:2, 14:10, wtedy trener PLKS Paweł Wrzeszcz dokonał zmiany – Annę Bujak zmieniła Beata Mijakowska. Jak się później okazało wybór był dobrym rozwiązaniem. Zawodniczkom z Pszczyny udało się dogonić siatkarki z Wrocławia, zremisować i wyjść na 2-punktowa przewagę. Prowadząc 17:15 losy spotkania znowu się odwróciły. Pszczynianki łatwo traciły kolejne punkty i przegrały tę partię 22:25.

W drugim secie na pozycji rozgrywającej w drużynie gospodyń, zamiast Marty Losoń zobaczyliśmy doświadczoną Iwonę Zubel. Dobre rozegranie tej zawodniczki pomogło skutecznie kończyć ataki przez koleżanki z zespołu. Pszczynianki były lepsze w każdym elemencie – świetnie grały w obronie, bloku jak i na siatce. Wygrały 25:19

Trzecia partia to popis gospodyń i zarazem najkrótszy set w całym spotkaniu. Piłkę do gry wprowadziła Iwona Zubel i z pola zagrywki nie zeszła aż do stanu 8:0, przy którym trener gości wykorzystał już drugi czas. Zawodniczka PLKS sprawiła siatkarkom Gwardii wiele problemów a także zdobyła kilka asów. Wrocławianki były bezradne, nie potrafiły się odnaleźć a pszczynianki, wykorzystując ich błędy, tylko powiększyły swoją przewagę. Przeciwniczkom nie dały wyjść nawet z dziesiątki, wygrywając 25:7!

Czwarty odsłona okazała się ostatnią tego spotkania. Wydawało się, że zawodniczki Gwardii powalczą w tym secie, ale tak było tylko do stanu 5:5. Potem dominowały już pszczynianki. Dobrą grą całego zespołu prowadziły 11:7, 15:9. Przeciwniczki zaczęły się gubić i popełniać coraz więcej błędów w polu zagrywki jak i w ataku, co pomogło zwyciężyć PLKS-owi 25:15.

PLKS Pszczyna – Gwardii II Wrocław 3:1 (22:25, 25:19, 25:7, 27:25)