Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra Bełchatów nadal niepokonana

Skra Bełchatów nadal niepokonana

Zespół Ireneusza Mazura, znowu udowodnił wyższość nad rywalem, gładko pokonując Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:0. Skra nie oddała nawet seta i z kompletem punktów lideruje w PLS-ie. Mostostal doznał pierwszej w tym sezonie porażki na swoim parkiecie.

Początek pierwszej odsłony meczu należał do gospodarzy, którzy już po pierwszych akcjach osiągnęli dwupunktową przewagę. Dobre przyjęcie i skuteczna gra w ataku kędzierzynian zapewniała utrzymywanie dystansu nad przeciwnikiem. Skra nie potrafiła wstrzelić się zagrywką, co uniemożliwiało odrabianie strat. Przy stanie 16:14 dla miejscowych na zagrywce Radosława Wnuka zmienił Michał Chadała . Taktyczne serwisy przyniosły bełchatowianom wyrównanie. Sytuacja powtórzyła się, gdy serwował Mariusz Wlazły , cztery kolejne punkty z rzędu i Skra prowadziła już 21:17, ostatecznie zwyciężając w secie 25:23, mimo zrywu Mostostalowców w końcówce.

Po nerwowym początku drugiej partii, kędzierzynianie uspokoili grę i odrobili dwupunktową stratę. Gra wyrównała się. Pierwszy odskoczył Mostostal, obejmując prowadzenie 11:9, na co natychmiast zareagował Ireneusz Mazur prosząc o czas. Przerwa nie wybiła z rytmu gospodarzy, którzy w dalszym ciągu utrzymywali przewagę. Skra, podobnie jak w pierwszym secie, dogoniła rywali tuż przed końcówką. Od stanu po 19 przyjezdni zaczęli osiągać przewagę i ponownie triumfowali, tym razem do 22.

Zawodnicy Mostostalu przystąpili do trzeciej partii wyraźnie zrezygnowani. Bełchatów już na początku seta uzyskał kilkupunktową przewagę, którą stopniowo powiększał. Obrazu gry nie odmieniły liczne zmiany wprowadzane przez Wojciecha Drzyzgę i aktualny mistrz Polski pewnie zwyciężył 25:17, inkasując tym samym kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Skra kolejny raz udowodniła, że jest zespołem kompletnym. Imponowała spokojem gry, którego w decydujących momentach zabrakło Mostostalowi. Teraz bełchatowscy zawodnicy mogą spokojnie myśleć o zbliżających się rozgrywkach Pucharu Polski i Ligi Mistrzów. Trudno przypuszczać, żeby którykolwiek z czekających ich ligowych rywali był w stanie urwać choć punkt liderowi. Kędzierzynianie, muszą jak najszybciej zapomnieć o porażce, by za tydzień stawić większy opór akademikom z Olsztyna.

W spotkaniu nie zagrał Robert Szczerbaniuk . Powodem była kontuzja jakiej nabawił się podczas niedawnego meczu Ligi Mistrzów.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – BOT Skra Bełchatów 0:3

(23:25, 22:25, 17:25)

Składy:

Mostostal: Zapletal, Vartovnik, Sopko, Kmet, Domonik, Gromadowski, Musielak (libero) oraz Kozłowski, Serafin, Olejniczak, Kurek, Januszkiewicz

Skra: A.Stelmach, Winiarski, K.Stelmach, Wnuk, Dacewicz, Wlazły, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Chadała, Kiktyev, Sobczyński, Milczarek