Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Wkręt-Met Częstochowa – MOK Rijeka 3:0

Puchar CEV: Wkręt-Met Częstochowa – MOK Rijeka 3:0

W pierwszym swoim meczu w pucharze CEV siatkarze Wkręt-met Domex AZS Częstochowa gładko pokonali MOK Rijeka 3:0 (25:19, 25:15, 25:18).

Rywale nie stawiali większego oporu, a trener Edward Skorek dał pograć zawodnikom rezerwowym.

Pierwsza partia rozpoczęła się bardzo wyrównanie. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili z jednopunktowym prowadzeniem Chorwatów. Po przerwie inicjatywę przeją AZS, który zdobył 3 punkty z rzędu i zaczął powiększać przewagę. Siatkarze Mok Rijeka mieli wielkie problemy z odczytaniem rozegrania Jakuba Oczki, który doskonale gubił ich blok. Seta zakończył asem serwisowym Wojciech Jurkiewicz.

W drugiej odsłonie meczu od początku dominowali częstochowianie. Świetnie grali blokiem oraz w ataku, co pozwoliło im od razu wyjść na prowadzenie 8:5. Przewaga AZSu stale rosła i dzięki niej trener Edward Skorek wpuścił na parkiet zawodników rezerwowych. Ręki przy zagrywce nie wstrzymywali Dave McKenzie oraz wspomniany wcześniej Jurkiewicz, którzy niejednokrotnie popisali się punktowym serwisem. Druga paria zakończyła się wynikiem 25:15 dla AZSu i było już 2:0.

Trzeci set to znów deklasacja rywali przez częstochowian. Atomowymi atakami raz za razem bombardował Chorwatów Brook Billings. Podopieczni trenera Skorka mieli chwilowy przestuj, kiedy to rywale zbliżyli się na dwa punkty przy stanie 15:13. AZS szybko wrócił do gry zdobywając pięć punktow z rzędu, a przewaga którą osiągnęli pozwoliła wygrac seta do 18.

W drugim meczu tej grupy gospodarze OK Sostanj Topolsica przegrali z Arkas Sports Club IZMIR 3:0 (16:25, 23:25, 15:25)

W sobotę o godzinie 19:00 częstochowski AZS zagra z najsilniejszym rywalem – tureckim Arkas Sports Club IZMIR.

Z kolei w niedzielę częstochowianie zmierzą się z gospodarzami turnieju, OK Sostanj Topolsica. Do kolejnej fazy rozgrywek awansuje tylko jedna drużyna, zwycięzca turnieju.