Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Turniej w Jastrzębiu

Puchar CEV: Turniej w Jastrzębiu

Już dziś w Jastrzębiu rozpoczyna się trzydniowy turniej kwalifikacyjny Pucharu CEV, w którym prócz drużyny gospodarzy wystąpią zespoły: Sampo Pielavesi z Finlandii, holenderski Piet Zoomers Apeldoorn i rumuńskie Dynamo Bukareszt. Do następnej rundy - 1/8 finału awansuje tylko zwycięzca zawodów.

Zespół Sampo Pielavesi z Finlandii był gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego Top Teams Cup, w którym zajął drugie miejsce.

Mamy nagrania wideo z tego turnieju i ze spotkania ligowego Finów. Z europejskiego rankingu wynikałoby, że najtrudniejszym rywalem będą Holendrzy. My wszystkich rywali traktujemy zawsze jednakowo poważnie a formę – jak zwykle – zweryfikuje mecz – powiedział dyrektor sportowy jastrzębskiego klubu Zdzisław Grodecki.Z pewnością pomocą w rozpracowaniu ekipy Sampo służyć trenerowi Igorowi Prielożnemu może fiński rozgrywający Petteri Laurila, grający od niedawna w Jastrzębiu. To bardzo doświadczony zawodnik, mający już w swojej karierze występy we włoskiej Serii A oraz drużynie narodowej Finlandii.

W zespole rumuńskim występuje dwóch Amerykanów, w tym jeden o polsko brzmiącym nazwisku – Vernon’Keoni Podlewski. Rumuni przyjadą do Polski w środę, pozostałe dwie drużyny – w czwartek. Sędziami turnieju będą Duńczyk, Łotysz, Ukrainiec i Czech.

W drużynie Jastrzębskiego Węgla występuje kilku reprezentantów Polski oraz kadrowicz Bułgarii i Finlandii. Atakującym, a zaraz siłą napędową zespołu z Jastrzębia jest Grzegorz Szymański, który jednak w ostatnim meczu ligowym nie spisał się najlepiej. Jego zbicia były powstrzymawane przez blokujących Skry Bełchatów. Podobnie rzecz się miała z Plamenem Konstantinovem. Bułgarski zawodnik, odkąd gra w Polskiej Lidze Siatkówki, nie może „złapać” formy. Łukasz Kadziewicz – środkowy biało-czerwonych także nie gra na swoim dawnym poziomie. Jak więc widać mecze Pucharu CEV będą doskonałą okazją do zrehabilitowania się za dotychczasowe słabsze występy tych zawodników. A rywali polski zespół nie ma najłatwiejszych. Jednak na wszystkie drużyny jastrzębianie powinni znaleźć sposób – twierdzą zgodnie fachowcy.

W zespole gospodarzy cały czas nie gra Przemysław Michalczyk, kurujący się po kontuzji mięśni brzucha. – Będzie wchodził z czasem do gry bardzo ostrożnie. Bo przecież te najważniejsze mecze sezonu są jeszcze przed nami – podsumował dyrektor.

Zobacz również:

Plan turnieju CEV w Jastrzębiu

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved