Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed meczem kolejki w Kędzierzynie-Koźlu

Przed meczem kolejki w Kędzierzynie-Koźlu

fot. archiwum

W sobotę w Kędzierzynie zagrają dwie czołowe drużyny PLS. Mistrzowie Polski z Bełchatowa w ostatnim czasie zapisują zniżkę formy. Mimo to obie ekipy dzieli znacznie więcej niż tylko jedno miejsce w tabeli.

Skra jest pierwsza, Mostostal drugi. Bełchatowianie to jednak najlepsza polska drużyna, która podbija także Europę. Kędzierzynianie wielkiej siatkówki dopiero się uczą.

 

Mamy ekipę walczaków, ale to Mostostal jest dla nas wzorem i chcielibyśmy powtórzyć jego sukcesy. Wiemy, gdzie jedziemy, i mamy przed rywalem ogromny respekt. Będziemy się modlić, by wygrać, choćby w pięciu setach – zapowiada trener Skry Ireneusz Mazur . Nie ma jednak wątpliwości, że to jego podopieczni będą faworytami. 

Historię miło się wspomina, natomiast liczy się teraźniejszość – przyznaje trener Mostostalu Wojciech Drzyzga , który przyszedł do Kędzierzyna już po wielkich sukcesach drużyny. Jego zadaniem jest do nich wrócić. – Budujemy zespół od trzech miesięcy, Skra robi to już od trzech lat. Rezerwowych z Bełchatowa kluby z PLS-u chciałyby mieć w pierwszej szóstce – przyznaje szkoleniowiec.

 

On sam, choć Mostostal dość nieoczekiwanie zajmuje drugie miejsce, niemal po każdym meczu był niezadowolony ze swoich zawodników. – Na razie tylko krótkimi fragmentami gramy dobrze. Jednak w spotkaniach z takimi ekipami jak Skra gra się na luzie i wyzwalają się dodatkowe emocje, które mogą pomóc – podkreśla Drzyzga.

 

Dzisiaj natomiast niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch atakujących młodego pokolenia, czyli Mariusza Wlazłego (Skra) i Marcela Gromadowskiego. Obaj są najlepiej punktującymi zawodnikami w lidze. – Obaj są dobrzy, choć prezentują zupełnie inny styl. W przyszłości pewnie we dwóch znajdą się na stałe w kadrze Raula Lozano. Na razie najbardziej brakuje im stabilizacji gry na wysokim poziomie – opisuje opiekun kędzierzynian.

 

I jeszcze jedna ciekawostka. Ze Skrą do Kędzierzyna wrócą Robert Szczerbaniuk i Michał Chadała , kiedyś filary Mostostalu. – Robert skręcił nogę i trudno powiedzieć, czy wyjdzie na parkiet. Z nim czy bez niego, zrobimy wszystko, by wygrać – kończy Mazur.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved