Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM mężczyzn: Trzy drużyny bez porażki

LM mężczyzn: Trzy drużyny bez porażki

Broniący tytułu, francuski Tours VB, włoski Sisley Treviso oraz Skra BOT Bełchatów to trzy zespoły, które nie doznały jeszcze porażki w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dwadzieścia zespołów uczestniczących w LM zostało podzielonych na cztery grupy. Po trzy najlepsze z każdej awansują do dalszej fazy. Niebawem Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) wyznaczy gospodarza turnieju Final Four (marzec 2006). On zapewni automatycznie sobie udział w turnieju finałowym.

Jeżeli gospodarz finałowego turnieju znajdzie się wśród najlepszej trójki którejś z grup, to awans do następnej rundy uzyska drużyna z czwartych miejsc z najlepszym bilansem.

W przeciwieństwie do rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów w siatkarskiej nie gra się o duże pieniądze. Nagrody za mecze są raczej symboliczne (3000 euro za zwycięstwo w fazie grupowej). Zwycięstwo w Final Four zostało wycenione na 30000 euro.

W 4. kolejce spotkań grupowych obserwowaliśmy kilka zaciętych meczów. W grupie A, Knack Randstad Roeselare wygrał z Iraklisem Saloniki 3:2. Tie-break w tym spotkaniu zakończył się wynikiem 25:23!

W grupie B, niepokonany dotąd Tours VB, musiał zażarcie walczyć z greckim Olympiakosem (Olympiakos Pireus – Tours VB 1:3 (14:25, 27:25, 24:26, 24:26)).

Bardzo zacięty był mecz grupy C, w którym AS Cannes nie sprostało w pięciu setach Noliko Maaseik.

Oba mecze w grupie D zakończyły się pewnymi zwycięstwami gospodarzy. Jednak w meczu Skra – Buducnost (3:1), trzeci set też był niezwykle zacięty, a wygrali go ostatecznie goście 28:26.