Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wkręt-met AZS Częstochowa zagra w Pucharze CEV

Wkręt-met AZS Częstochowa zagra w Pucharze CEV

Od turnieju eliminacyjnego w słoweńskiej Topolsicy siatkarze Wkręt-Metu rozpoczną udział w rozgrywkach Pucharu CEV. Częstochowskiej drużynie nie udał się początek sezonu ligowego, dlatego o występ w Słowenii można mieć pewne obawy.

W eliminacjach tylko teoretycznie grają tzw. kelnerzy, z którymi można wygrywać bez wysiłku. W każdej z 12 grup są niezłe zespoły i należy się z nimi liczyć. AZS powinien walczyć o awans z tureckim Arkas Sports Club Izmir. Na swoim terenie groźni mogą być także gospodarze, a niewiadomą jest ekipa z chorwackiej Rijeki.

Nasz jedyny cel to awans – mówi dyrektor AZS-u SSA Andrzej Szewiński, który wyjechał z zespołem do Słowenii. – Jak go osiągnąć? Trzeba wygrać z każdym i tyle. Ale tak tylko się mówi. Musimy uważać na rywali. Także na Słoweńców, bo u południowców zawsze gra się trudno.Największe zagrożenie Szewiński widzi ze strony siatkarzy z Izmiru: – Najsilniejsze tureckie kluby zawsze dysponują wysokimi budżetami i zatrudniają dobrej klasy zawodników. Podobnie jest w przypadku Arkas Sports, który ma w składzie reprezentantów Argentyny i USA (Gaston Giani i Riley Salmon). Mamy jednak dobry układ gier. Turcy na początek mają mecz z gospodarzami i będziemy mogli zobaczyć, na co ich stać.

Ekipa AZS-u wyjechała do Słowenii w środę o godz. 9. rano, a na miejsce miała dotrzeć po kilkunastu godzinach. Na jakiś czas utknęła jednak pod Żorami, bo… zepsuł się autokar. Siatkarze Edwarda Skorka pierwszy mecz rozegrają w piątek o godz. 16 z MOK Rijeka. W sobotę o tej samej porze zmierzą się z Arkas Sports Club Izmir, a w niedzielę o godz. 19 z Sostanj Topolsica.

Z 12 grup eliminacyjnych do 1/8 finału awansują tylko zwycięzcy. Dołączą do nich cztery rozstawione drużyny: włoskie Lube Banca Macerata i Volley Padva, Arona Tenerife z Hiszpanii i Argo de Sete z Francji. Od 1/8 rozgrywki toczyć się będą systemem pucharowym, a kolejne mecze zaplanowano na 14 i 21 grudnia.

W Pucharze CEV oprócz AZS-u wystartuje jeszcze Jastrzębski Węgiel, który będzie gospodarzem turnieju z udziałem Piet Zoomers Apeldoorn, Dinama Bukareszt i Sampo Pielavesi.

Zobacz również:

Plan turnieju CEV w Topolsicy

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved