Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Rusza Pierwsza Liga Akademickiej Siatkówki (PLAS)

Rusza Pierwsza Liga Akademickiej Siatkówki (PLAS)

ZG AZS informuje, że w roku akademickim 2005/06, centralne rozgrywki ligowe studentów będą przeprowadzone nowym systemem, ligowo-turniejowym. Utworzona została Pierwsza Liga Akademickiej Siatkówki (PLAS).

Do PLAS zakwalifikowano drużyny dziesięciu wyższych uczelni. Pierwszy z trzech planowanych turniejów PLAS odbędzie się w dniach 10-13 listopada 2005, w Wilkasach k. Giżycka.

Do PLAS zakwalifikowano reprezentacje następujących uczelni1.  Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
2.  Politechnika Poznańska
3.  Uniwersytet Warszawski
4.  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn
5.  Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa
6.  Uniwersytet Łódzki
7.  Politechnika Opolska
8.  Politechnika Krakowska
9.  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych
10. Politechnika Częstochowska

System rozgrywek na rok akademicki 2005/06 przewiduje rozegranie ligi w trybie trzech turniejów, w czasie których każda drużyna rozegra dziewięć kolejek spotkań „każdy z każdym”. Drugi i trzeci turniej rozegrane zostaną na wiosnę 2006 – ich dokładne terminy oraz miejsce zostaną podane w późniejszym czasie. Organizatorzy zapewniają, że terminy zostaną dobrane tak, aby nie kolidowały z rozgrywkami w ramach Mistrzostw Polski Szkół Wyższych.

Inauguracyjny turniej zostanie natomiast rozegrany w dniach 10-13 listopada w Wilkasach k. Giżycka. Dzisiaj około godz. 20:00 odbędzie się tylko odprawa techniczna. Po przeprowadzeniu procedury weryfikacyjnej i losowania, przedstawiony zostanie harmonogram spotkań. Wiadomo, że przez trzy następne dni, każda z dziesięciu drużyn rozegra trzy mecze – po jednym w każdym dniu.


Z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszeń drużyn żeńskich, ZG AZS podjął decyzję o zaniechaniu organizowania centralnych rozgrywek ligowych dla studentek w roku akademickim 2005/06.

Wzorem lat ubiegłych zostanie jednak rozegrany turniej Mistrzostw Mistrzów Lig Międzyuczelnianych w Piłce Siatkowej Kobiet. Ustalono, że odbędzie się on także w Wilkasach, wspólnie z pierwszym turniejem ligowym studentów.

źródło: azs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved