Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > D. McKienzie: Meczu z polskimi juniorami nie chcę pamiętać

D. McKienzie: Meczu z polskimi juniorami nie chcę pamiętać

fot. archiwum

David McKienzie, przyjmujący reprezentacji USA, przed tym sezonem zasilił barwy częstochowskiego Wkręt-Metu Domeksu. Latem David osiągnął jeden z największych sukcesów w karierze, zdobywając z drużyną USA Puchar Ameryki. Teraz szykuje się do startu z akademikami w Pucharze CEV. Kiedyś grał z polskimi juniorami, ale nie wspomina tego z przyjemnością.

Przed Twoją drużyną start w Pucharze CEV, w Słowenii. Co sądzisz o Waszych szansach na awans?

Myślę, że nasze szanse na awans są duże. Tak naprawdę jest tylko jeden zespół, którego powinniśmy się obawiać. Mam tu na myśli Turków. Uważam, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej, dlatego jestem optymistą. Słoweński turniej jest ważny, ale równie ważne są decydujące spotkania w Polskiej Ligi Siatkówki, które będą miały miejsce dopiero za sześć miesięcy. Do tego czasu dotrzemy się i w play-off powinniśmy być w optymalnej dyspozycji. Niektóre zespoły już teraz grają bardzo dobrze, ale najważniejsze będzie to, kto okaże się najlepszy na koniec sezonu.

 USA pokonało Brazylię w tym roku, w Pucharze Ameryki. Sprawiliście dużą niespodziankę. Jak oceniasz szanse reprezentacji Stanów Zjednoczonych w Pucharze Świata? (chodzi o udział w Wielkim Pucharze Mostrzów – redakcja)

Jestem wielkim optymistą przed tym turniejem. Wystąpi tylko sześć zespołów. Faworytami są na pewno Brazylijczycy i Włosi, pozostałe zespoły są bez wątpienia słabsze. Dlatego nasze szanse na zajęcie wysokiej pozycji są bardzo duże. Musimy tylko dobrze zagrać przeciwko Brazylii i Włochom, a stać nas na to, bo mamy silny, dobrze przygotowany fizycznie zespół…W meczu z Brazylijczykami (w Copa America – redakcja) zagraliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy po zaciętym pojedynku.

 

Czy grałeś kiedyś przeciwko reprezentacji Polski?

Nie nigdy nie miałem okazji spróbować swoich sił przeciwko Polsce. Phil ma dłuższy staż w reprezentacji i chyba grał z Polakami… Ja grałem z polskimi juniorami i nie wspominam tego najlepiej. Po prostu nas zabili (śmiech). My mieliśmy po 17 lat, a Polacy byli o 4 lata starsi. Papke i Świderski byli wtedy nie do powstrzymania. Mecz był rozgrywany podczas turnieju towarzyskiego w byłej Jugosławii. Brało w nim udział wielu utalentowanych zawodników, między innymi Milijković i Gerić .

 

Fragmenty wypowiedzi Davida McKienzie na podstawie wywiadu przeprowadzonego z zawodnikiem przez Bartłomieja M. Romanka.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved