Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zagumny: Wykorzystamy kryzys Skry, który musi nadejść

Paweł Zagumny: Wykorzystamy kryzys Skry, który musi nadejść

fot. archiwum

- Być może rozegram nawet cały mecz, bo brakuje mi ogrania - powiedział Paweł Zagumny, który wrócił do gry po kontuzji palca. PZU AZS Olstzyn w środę rozegra trzecie spotkanie w Pucharze Top Teams, a ich przeciwnikiem będzie szwajcarski Seat Volley Nafels.

Największe ryzyko odnowienia się kontuzji występuje w bloku. Po co niepotrzebnie ryzykować? Dostanę "plombę" i znowu nie będę mógł grać – dodał rozgrywający wicemistrzów Polski.

 

Piotr Lipiński , który zastępował Zagumnego w pierwszej "szóstce", nie radził sobie najlepiej. 

Skoro narzekali, to widocznie piłki były dogrywane niedokładnie. Swoją drogą, zamiast na niego krzyczeć, powinni mu pomóc. Dwa lata temu z konieczności na rozegraniu grał Mariusz Sordyl i wtedy miał wsparcie. Nawet gdy coś zepsuł. Tyle, że Sordyl nie był rozgrywającym, a Lipiński nim jest i wymaga się od niego więcej – tłumaczył popularny "Guma".

 

Na krajowym podwórku, jak do tej pory, nie ma mocnych na Skrę Bełchatów. Podopieczni Ireneusza Mazura radzą sobie znakomicie także w Lidze Mistrzów.

 

Życzę im z całego serca jak najlepszej gry w Lidze Mistrzów. Dzięki temu możemy mieć w przyszłorocznych rozgrywkach dwa zespoły. Niech grają jak najlepiej i jak najdłużej, niech się zmęczą, a forma niech opuści ich w kwietniu, gdy będziemy grali play off. Nie widziałem jeszcze zespołu, nawet we Włoszech, który grałby przez cały sezon na tak wysokim poziomie jak Skra teraz. Kryzys musi nadejść. I my zamierzamy to wykorzystać. Znam dobrze chłopaków z Bełchatowa. To nie są jacyś nadludzie. Walka o mistrzostwo Polski jeszcze się nie skończyła – podkreślił Paweł Zagumny .

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved