Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Świderski: Na moim miejscu byłby ktoś inny

Świderski: Na moim miejscu byłby ktoś inny

fot. archiwum

W ostatniej kolejce włoskiej Serie A zwycięstwo odniósł zespół Sebastiana Świderskiego - RPA Cafe Maxim Perugia, który wygrał 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) z Giotto Padwa. Reprezentant Polski uzyskał 10 punktów (8 atakiem, 1 zagrywką i 1 blokiem). Ostatnio słyszeliśmy, że siła drużyny z Perugii opiera się głównie na Sebastianie Świderskim.

Przesada – powiedział reprezentant Polski. – Każdy z nas gra swoją rolę. Moim zadaniem jest zdobywanie punktów. Inni są od blokowania, jeszcze inni od rozgrywania. Gdyby mnie nie było, byłby ktoś inny. W Padwie jest specyficzny teren, tam zawsze nam się grało trudno .

 

Ostatnio nie wiodło się siatkarzom z Perugii. Pod koniec poprzedniego tygodnia zwolniony został trener. Na jego miejsce powołano dotychczasowego drugiego szkoleniowca Massimo Caponeri. Oficjalnych powodów tej decyzji nie podano – powiedział Sebastian Świderski . Podkreślił on, że od czasu jak RPA awansowała do Ligi Mistrzów zainteresowanie tym klubem bardzo wzrosło. Czarterem na mecze lata po 20-25 gości honorowych, którzy chcą być z siatkarzami. 

W najbliższej kolejce Ligi Mistrzów BOT Skra Bełchatów spotka się z serbską Buducnostią, którą wcześniej pewnie pokonała Perugia.

 

Jeżeli tylko bełchatowianie zagrają tak jak dotychczas, to nie powinni mieć problemów z wygraniem – powiedział Sebastian Świderski . – Nie chcę twierdzić, że Serbowie są najsłabsi w grupie, ale faktem jest, że jeszcze nie odnieśli zwycięstwa. Mają w składzie dwóch zawodników z szerokiej kadry. Jeden w Lidze Światowej zastępował Nikolę Grbica, drugi zagrał na środku, ale tylko dlatego, że nie było Andrei Gerica .

 

Na koniec zapytaliśmy Sebastiana Świderskiego jak wiedzie się Dawidowi Murkowi . Dawid jest typem zawodnika, który walczy na boisku i poza nim – powiedział Sebastian . – Modena spisuje się raczej dobrze. Dawid wywalczył miejsce w podstawowej szóstce. Wygląda na to, że wprowadził się do Serie A znakomicie .

 

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved