Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > PZPS: „Złotka” odznaczone

PZPS: „Złotka” odznaczone

Złote medalistki mistrzostw Europy w siatkówce przed odlotem do Japonii na turniej Grand Champions Cup zostały odznaczone "Medalami za wybitne zasługi w rozwoju piłki siatkowej."

Medal ten został ustanowiony niedawno przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a ‚Złotka’ są pierwszymi, które je otrzymały – powiedział prezes PZPS Mirosław Przedpełski. – Tym odznaczeniem udekorowani zostali również trenerzy Andrzej Niemczyk, Ireneusz Kłos oraz ich współpracownicy ze sztabu szkoleniowo-medycznego.

A to jeszcze nie koniec deszczu nagród jakie spada na ekipę, która jako jedyna w historii polskiego sportu dwukrotnie, i to z rzędu, zdobyła mistrzostwo kontynentu. 22 listopada o godz. 11:00 prezydent RP Aleksander Kwaśniewski wręczy im wysokie odznaczenia państwowe.Mirosław Przedpełski podkreślił, że władze PZPS nie stawiają określonych celów przed reprezentacją w Wielkim Pucharze Mistrzyń.

Nie ma żadnych zadań dotyczących miejsc – dodał prezes Przedpełski. – Chcielibyśmy tylko, żeby zespół zagrał na maksa i pokazał formę taką jak w mistrzostwach Europy.

W czasie uroczystego śniadania przed odlotem do Japonii mistrzynie Europy odebrały również czek na sumę 500 tysięcy złotych od firmy Polkomtel S.A. Jest to premia od sponsora za złote medale mistrzostw Europy.

Zwycięska ekipa w Grand Champions Cup otrzyma 300 tysięcy dolarów nagrody. Zdobyte premie będą dzielone pół na pół, pięćdziesiąt procent dla związku i pięćdziesiąt procent dla reprezentacji – powiedział prezes PZPS.

Turniej o Wielki Puchar Mistrzyń rozegrany zostanie od 15 do 20 listopada w Tokio i Nagoi. Rywalkami Polek będą zespoły Chin (mistrz Azji), Brazylii (Ameryka Południowa), USA (Ameryka Północna), Japonii (gospodarz) i Korei Południowej (dzika karta).

źródło: onet.pl, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved