Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > AZS Olsztyn przed kolejnym meczem w Top Teams Cup

AZS Olsztyn przed kolejnym meczem w Top Teams Cup

Już w środę, 9 listopada, kolejny pojedynek w Pucharze Top Teams stoczą wicemistrzowie Polski, drużyna PZU AZS Olsztyn. Ich przeciwnikiem będzie mistrz Szwajcarii - drużyna Seat Volley Nafels.

W składzie przeciwnika olsztynian znajduje się siedmiu szerzej nie znanych Szwajcarów oraz kilku zawodników z zagranicy, m.in. czterech brazylijczyków oraz jeden meksykanin. Najbliżsi rywale akademików z Olsztyna na pewno nie są zbyt wymagającymi przeciwnikami. Świadczyć o tym może ich stosunkowo niska średnia wzrostu która wynosi 193 cm przy 199 cm drużyny podopiecznych trenera Grzegorza Rysia. Jednak głównym powodem dla którego zawodnicy z Warmii i Mazur są faworytami pojedynku jest małe doświadczenie szwajcarów na arenie międzynarodowej.

W zeszłym sezonie szwajcarzy zagrali w fazie grupowej TTC a za przeciwników mieli m.in. Olimpiakos Pireus, Ferenbahce Stambuł i Sostajn Topolsica. Jednak drużyny te okazały się zbyt silne dla siatkarzy z Nafels. Odnieśli oni tylko jedynie jedno zwycięstwo i odpadli już w fazie grupowej TTC.Katarzyna Grzegorzewska: Na ile zapoznał się pan z grą szwajcarskiej drużyny?

Grzegorz Ryś, trener PZU AZS: Stosunkowo niedawno dostaliśmy materiały na temat tego zespołu, dziś dostaliśmy materiały z ich ostatniego meczu z zespołem Portol Son Amar Palma z Majorki. Z tego co nam wiadomo jest to zespól o podobnym stylu grania jak zespół ze Słowenii. Natomiast są o wiele bardziej skuteczni w ataku i prezentują dobrą dyspozycje na skrzydle oraz ciekawą zagrywkę, która może stwarzać problemy. Ważne jest to, abyśmy my jako zespół prezentowali swoją grę, najlepiej tak skutecznie jak w meczu z AZS Częstochowa.

K.G.: Do pełni zdrowia powraca Paweł Zagumny, kogo możemy się spodziewać na rozegraniu w pierwszej szóstce?

Grzegorz Ryś: O tym zadecyduję przed samym meczem.

K.G.: Kłopoty zdrowotne nie opuszczają PZU AZS OLSZTYN teraz z gry został wyłączony Paweł Kuciński, którego zastępuje Michał Ruciak, jak pan oceni grę tego zawodnika na pozycji libero?

Grzegorz Ryś: Michał gra na pozycji libero z konieczności ale dobrze wykonuje swoje zadanie. Michał będzie zastępować Pawła Kucińskiego jeszcze podczas spotkania ze Seat Volley Nafels.

K.G.: Seat Volley Nafels nie wydaję się drużyną, która mogłaby zagrozić PZU AZS Olsztyn, czy w takim szanse na grę podczas tego spotkania będą mieli zawodnicy, którzy nie wychodzili w wyjściowym składzie?

Grzegorz Ryś: Wszystko będzie zależeć od tego jak potoczy się gra, jeżeli będzie układać się po naszej myśli, to istnieje taka możliwość.

Skład Seat Volley Nafels w sezonie 2005/2006:

imię i nazwisko     pozycja    wiek    wzrost
Guilherme Brito Santos rozgrywający  24 lata   190 cm
Rodrigo Arruda     przyjmujący  26 lat   192 cm
Roman Landolt     środkowy    26 lat   200 cm
Andy Sutter      przyjmujący  20 lat   188 cm
Roman Sutter      środkowy    17 lat   198 cm
Stephan Talmon – Gros środkowy    30 lat   197 cm
Marco Gygli      rozgrywający  18 lat   183 cm
Carlos Geuerra     przyjmujący  24 lata   194 cm
Leandro Dos Santos   atakujący   23 lata   202 cm
Jan Schnider      atakujący   22 lata   198 cm
Philip Gabathuler   środkowy    23 lata   194 cm
Rafael De Souza    libero     22 lata   190 cm

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. A Pucharu Top Teams mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved