Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Teresa Stribrna: Porażki nas frustrują

Teresa Stribrna: Porażki nas frustrują

W turnieju o Puchar CEV, w Bielsku-Białej, uczestniczy drużyna SVS Post Schwechat, 37-krotny mistrz i wielokrotny zdobywca Pucharu Austrii. O turnieju, lidze MEVZA oraz jutrzejszym spotkaniu między Stalą a Martinusem, mówi kapitan austriaczek, Teresa Stribrna.

Łukasz Wolicki: Mogłabyś w kilku słowach podsumować dzisiejszy mecz (porażka 0:3 z Amstelveen – przyp. redakcja)? Wasza gra była zdecydowanie gorsza niż w dniu wczorajszym.

Tereza Stribrna: Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam zobaczyć taką siatkówkę, jaką gra drużyna z Holadnii. To dla mnie przyjemność. Żałuję, że nie zagrałyśmy tak jak wczoraj, nie grałyśmy dzisiaj „swojego”. Martinus miał bardzo silny serwis, a my nie posiadałyśmy przyjęcia. Czekam na jutrzejszy mecz pomiędzy Amstelveen, a Bielskiem, gdyż nikt nie wie, kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko. Wynik jest sprawą otwartą i może to być kawałek ładnej siatkówki.Straciłyście szanse na zajęcie pierwszego miejsca w bielskim turnieju. Awans do 1/8 Pucharu Konfederacji był jednym z najważniejszych celów Twojego klubu w obecnym sezonie?

Tak, oczywiście. Chciałyśmy także grać przeciwko europejskim drużynom, co jest dużo lepszym rozwiązaniem niż występy w Austrii. Rywalizujemy w lidze MEVZA (Middle-European Volleyball Zonal Association – przyp. redakcja). Pojedynki z silniejszymi drużynami stale podnoszą poziom naszej gry.

Wielu Polskich kibiców nigdy nie słyszało o lidze MEVZA. Mogłabyś powiedzieć nam kilka słów o tych rozgrywkach?

Liga Środkowoeuropejska wystartowała po raz pierwszy w tym roku. MEVZA zrzesza 5 krajów – są to: Słowacja, Chorwacja, Austria, Węgry i Słowenia. W rozgrywkach występują po dwa kluby z każdego z tych państw. Moja drużyna w pierwszej części sezonu rywalizuje w MEVZA, a dopiero później dołącza do drużyn austriackich i walczy z nimi o mistrzostwo kraju. Myślę, że takie rozwiązanie, gdy nie występujemy tylko w Austrii, jest dla nas lepsze, bo gramy z silniejszymi rywalami.

Liga austiacka jest zbyt słaba dla Twojej drużyny?

Tak, z pewnością, nie jest tak silna. To właśnie powód, dla którego występujemy w MEVZA. To jest lepsze dla naszej drużyny, gdyż jesteśmy bardzo młode i dopiero zdobywamy doświadczenie. Poza granicami Austrii staramy się grać lepiej.

Jak radzicie sobie w rozgrywkach MEVZA?

Przeżywamy teraz ciężki okres, ponieważ jesteśmy razem od niedawna. Musimy dużo trenować i zgrywać się ze sobą od podstaw krok po kroku. Niedawno pokonałyśmy Mladost Zagrzeb. To był bardzo ładny mecz, zresztą wczoraj także dobrze zaprezentowałyśmy się przeciwko drużynie z Bielska-Białej. Nie wiem, co się dzisiaj stało.

Jaki powód skłonił działaczy Post-u, by całkowicie przebudować drużynę przed obecnym sezonem (z podstawowego składu, który zdobył Mistrzostwo Austrii pozostały 2 zawodniczki – przyp. redakcja)?

Jedna z rozgrywających jest w stanie błogosławionym, druga również zaszła w ciążę pod koniec sezonu, więc musieliśmy szukać nowej reżyserki gry. Wiele zawodniczek chciało spróbować swoich sił w innych krajach. Moim zdaniem mamy obecnie silniejszą drużynę niż przed rokiem.

Ile Twoim zdaniem potrzebujecie jeszcze czasu, aby zacząć grać na stałym, wysokim poziomie?

Mam nadzieję, że zaczniemy grać dobrze jak najszybciej jest to tylko możliwe. Bardzo chcemy wygrywać. Porażki nas frustrują. Chcemy zwyciężać w każdym spotkaniu. Liczę na to, że szybko osiągniemy poziom gry, na jaki nas naprawdę stać.

Siatkówka jest popularnym sportem w Austrii?. Nigdy w życiu nie słyszałem o żeńskiej reprezentacji tego kraju.

Mają reprezentację, ale nie należą do europejskiej czołówki. Bardziej popularne jest tam m.in. narciarstwo. Mam nadzieję, że kibice zaczną liczniej przychodzić nas dopingować.

Grałyście już ze Stalą oraz Martinusem. Która drużyna jest według Ciebie lepsza?

Bardziej podoba mi się gra Holenderek, ponieważ są bardzo młode i dynamiczne, jednak myślę, że jutro wygrają dziewczyny z Bielska-Białej. Przemawia za nimi fakt, że grają u siebie, są wysokie i również prezentują ładną siatkówkę. To będzie interesujący mecz. Życzę tego kibicom i zawodniczkom obu drużyn.

Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas i życzę powodzenia.

Rozmawiał: Łukasz Wolicki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved