Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Start Łódź wygrywa kolejny mecz

Start Łódź wygrywa kolejny mecz

W sobotę zawodniczki Budowlanych-Start Łódź grały w I lidze z SMS-em PZPS I Sosnowiec. Mecz miał pokazać, czy łodzianki zneutralizują blok Gabrieli Wojtowicz (2.02 cm) i Zuzanny Efimienko (1.95), a sosnowiczanki znajdą sposób na doświadczenie Swety Riabko, Julii Shelukhiny i Wiktorii Shyriny. „Starszyzna” wygrała gładko 3:1.

Pierwszy set to bardzo dobra gra Julii Shelukhiny i Wiktorii Shyriny w bloku, jak i punktowa, sprawiająca rywalkom wiele kłopotów, zagrywka łódzkich zawodniczek. Ostatecznie Budowlani-Start wygrali 25:21.

Drugi set toczył się podobnie. Łodzianki prowadziły w pewnym momencie aż sześcioma punktami, ale po paru błędach w przyjęciu oraz serii dobrych bloków Efimienko stan został wyrównany, a przy wyniku 24:24 błąd popełniła Sweta Riabko. Za chwilę po ataku najlepszej zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca – Eweliny Sieczki , przyjezdne wygrały do 24.

Trzeci set był najlepszym w wykonaniu łodzianek w tym sezonie. Przyjęcie zagrywki, rozegranie i atak wraz z blokiem i obroną sprawiło, że partia zakończyła się po 18 minutach wynikiem 25:14. Joanna Bednarek i Julia Shelukhina zdecydowanie wyróżniały się w całym zespole gospodyń. W obronie bardzo dobrze radziła sobie Ewa Grądzka . Skutecznością w ataku wykazała się Julia Gryciuk , często wtórowała jej Anna Związek .

W czwartym secie w miejsce młodej Anny Związek weszła Anna Rudzka-Adamiak . Łódzka dublerka również spisała się dobrze i w szczególności przy pomocy dwóch Julii, Gryciuk i Shelukhiny, Start wygrał do 18, a w całym spotkaniu 3:1.

Budowlani-Start Łódź – SMS I PZPS Sosnowiec 3:1

(25:21, 24:26, 25:14, 25:18)

Budowlani-Start: Riabko, Szyrina, Grądzka (libero), Gryciuk, Shelukhina, Rudzka-Adamiak, Bednarek, Związek, Głowacka, Gajda

Trener: Jacek Pasiński

SMS I PZPS: Sieczka, Efimienko, Wojtowicz, Kaczorowska, Bejga, Staniucha, Zielińska, Haładyn, Gawron, Nowakowska (libero), Jagodzińska, Soter, Kożon

Trener: Andrzej Urbański

źródło: SportoweFakty.pl