Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > SPS Politechnika Częstochowa – Skra Bełchatów 1:3

SPS Politechnika Częstochowa – Skra Bełchatów 1:3

Siatkarki SPS-u Politechniki przegrały dzisiaj na własnym parkiecie z ekipą Skry Bełchatów 1:3. Częstochowianki równorzędną walkę z rywalkami prowadziły tylko w drugim secie.

W pozostałych partiach SPS miewał tylko momenty bardzo dobrej gry, co nie wystarczyło do zwycięstwa z doświadczonym zespołem Skry.

Pierwsza partia spotkania bardzo dobrze rozpoczęła się dla zespołu miejscowego. Pierwszy punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Magdalena Pietroczuk , a po chwili gry SPS prowadził różnicą czterech oczek (5:1). O pierwszy czas poprosił trener bełchatowianek – Wiesław Czaja . Jego uwagi dobrze wpłynęły na grę Skry, bowiem szybko doprowadziła do remisu po 8, a następnie wyszła na prowadzenie 9:10. Od tego momentu siatkarki z Bełchatowa dominowały na boisku i zdobyły 6 punktów z rzędu. Złą passę Politechniki przerwała skutecznym atakiem Marzena Nieczyporowska . Przy stanie 16:24 asa zaserwowała Dominika Marszałe k, jednak kolejne 3 akcje kończyły się na korzyść Skry i pierwszą piłkę setową przyjezdne miały prowadząc różnicą 7 punktów (17:24). Po częstochowskiej stronie siatki nastąpiła jeszcze mobilizacja i po skutecznym ataku Edyty Węcławek i dwu błędach rywalek Politechnika zdobyła 3 punkty. Ostatecznie set zakończył się skutecznym atakiem Skry ze skrzydła.

Druga partia odwrotnie do pierwszej rozpoczęła się lepiej dla rywalek z Bełchatowa. Rywalki prowadziły różnicą dwóch oczek, jednak częstochowiankom udało się ją szybko zniwelować. W porównaniu do seta poprzedniego SPS zdecydowanie poprawił przyjęcie, co zdecydowanie ułatwiało Magdzie Pietroczuk rozegranie piłki. Pierwszą piłkę setową częstochowianki miały w górze przy stanie 24:18. Set ten nie zakończył się jednak szybko, bowiem oba zespoły postarały się o bardzo emocjonującą końcówkę. Po skutecznym ataku Skry, blokach na Węcławek i Cupisz oraz autowym ataku Marszałek na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:22. W kolejnej akcji z przechodzącej piłki zaatakowała Dominika Marszałek zdobywając 25 punkt dla SPS-u.

W trzeciej odsłonie meczu Skra pokazała, że dzisiaj była zespołem zdecydowanie lepszym. Bełchatowianki od początku objęły prowadzenie, które systematycznie powiększały. Przy stanie 2:7 żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został trener SPSu – Rafał Bogus . Przewaga przyjezdnych była ogromna i przez większą część seta wynosiła 7-8 punktów. Pierwszą piłkę setową Skra miała prowadząc jednak różnicą 12 oczek (12:24). W ekipie częstochowskiej podobnie jak w pierwszym secie nastąpiła niespodziewana mobilizacja, dzięki czemu siatkarki Politechniki zdobyły 4 kolejne punkty. Ostatecznie set zakończył się porażką miejscowych do 16.

Ostatnia partia spotkania na początku nie przynosiła kibicom większych emocji. Częstochowianki w ogóle nie radziły sobie w przyjęciu, więc nie można było się spodziewać także skutecznych ataków. Siatkarki spod Jasnej Góry często starały się mijać bełchatowski blok, jednak rywalki bardzo dobrze spisywał się także w obronie. Sygnał do ataku w ekipie SPS-u dała Magda Fedorów , które udało się zaatakować z krótkiej. Skutecznie atakowały także Edyta Węcławek i Marzena Solska , więc prowadzenie Skry zmniejszyło się do 3 oczek (17:20). Bełchatowianki nie dawały jednak za wygraną i szybko odzyskały siedmiopunktowe prowadzenie (17:24). Siatkarki SPS-u w tym momencie zaczęły swój finisz. Tym razem udało się jeszcze wygrać 3 kolejne akcje. Mecz zakończyła skutecznym atakiem ze środka jedna z siatkarek Skry.

Dzisiejsze spotkanie mogło zakończyć się zdecydowanie innym wynikiem. Skra nie jest w tym sezonie zespołem aż tak silnym, aby nie urwać mu nawet punktu. Politechnika zagrała dzisiaj jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie. Dziewczyny mogłyby powalczyć o jeden cenny punkt, a nawet o zwycięstwo. Mogłyby, gdyby od początku każdego seta pamiętały, że gra się tylko do 25 punktów. Kibiców interesuje bowiem oglądanie skutecznej gry częstochowskich siatkarek przez całe spotkanie a nie tylko w końcówkach setów, kiedy to mają nóż na gardle.

SPS Politechnika – Skra Bełchatów 1:3 (20:25, 25:22, 16:25, 20:25)