Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zapowiedź 4. kolejki rozgrywek PLS

Zapowiedź 4. kolejki rozgrywek PLS

fot. archiwum

W dniach 5-6 listopada zostaną rozegrane kolejne spotkania w fazie zasadniczej PLS. Wiele mówiło się na temat rzekomo „gorącego spotkania” mistrzów z wicemistrzami, które okazało się w rezultacie spotkaniem „dobrego i mocnego ferrari z wysłużoną już syrenką”. Skra Bełchatów – jak pamiętamy – odniosła zwycięstwo 3:0.

Na większe emocje zanosi się w spotkaniu pomiędzy mistrzami Polski a Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny są w czołówce tabeli z taką samą ilością punktów i stosunkiem setów.

 

Kiedy zapytałem trenera Ireneusza Mazura , kogo najbardziej obawia się w tegorocznych rozgrywkach, odpowiedział: – Ja się nie obawiam tylko szanuję rywali. Bardzo istotne będzie, aby nie zlekceważyć żadnego przeciwnika […] jednak bardzo groźnym zespołem może być Jastrzębie . 

Czy słusznie trener bełchatowian obawia się Jastrzębia? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę. Zobaczymy wtedy także wielu zawodników naszej reprezentacji, jak choćby: Daniela Plińskiego , Łukasza Kadziewicza , Grzegorza Szymańskiego , Mariusza Wlazłego , Michała Winiarskiego oraz Krzysztofa Ignaczaka . To spotkanie może być hitem tegorocznych rozgrywek.

 

Trzymającym w napięciu będzie także mecz PZU AZS Olsztyn, który podejmie na własnym parkiecie w hali „Urania” zespół Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa. Oczywiście spotkanie będzie toczyć się o punkty w tabeli oraz szansę na odskoczenie od przeciwnika i usadowienie się tuż za niepokonaną dotychczas dwójką: Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem.

 

Przegrana podopiecznych Edwarda Skorka ze Skrą niczego nie przesądza i z pewnością zespołowi z Olsztyna nie będzie łatwo przeskoczyć drużyny, w której, w dużej mierze, siłą napędową są trzej Amerykanie – Brook Billings , David McKienzie oraz Phil Eatherton . Wspomagani przez Krzystofa Gierczyńskiego , Bartosza Gawryszewskiego , Pawła Woickiego oraz Adriana Patuchę mogą sprawić zespołowi z Mazur sporo problemów.

 

W 4. kolejce spotkają się także zespoły: Piły z Rzeszowem, Sosnowca z Warszawą oraz Wrocławia i Kędzierzyna-Koźla.

 

Zobacz również:

PLS – zestaw par 4. kolejki i tabela po 3. kolejce

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved