Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Turniej Pucharu CEV w Bielsku-Białej – zapowiedź

Turniej Pucharu CEV w Bielsku-Białej – zapowiedź

Od dzisiaj aż do niedzieli Bielsko-Biała gościć będzie uczestniczki jednego z 11 turniejów rundy eliminacyjnej Pucharu CEV. Z rywalizacji, która rozpocznie się w piątek o godzinie 16:00 do 1/8 finału awansuje tylko najlepszy.

W hali przy ulicy Rychlińskiego, oprócz gospodyń wystąpią także: niemiecki Bayer 04 Leverkusen, holenderski HCC/net Martinus Amstelveen oraz austriacki Post Schwechat.

Jednym z najgroźniejszych rywali „Stalówek” będzie z pewnością Bayer mający w swoich szeregach 2 reprezentantki Niemiec – Kathy Radzuweit (środkowa bloku), (przyjmująca) oraz Julię Schlecht (rozgrywająca). Piąta drużyna Bundesligi 2004/2005 po czterech kolejkach obecnego sezonu plasuje się na 8 pozycji wśród 11 zespołów. Dotychczasowy bilans ligowych spotkań Niemek to 1 zwycięstwo i 3 porażki.www.bayer-volleyballdamen.de

Drużyna HCC/net Martinus zajmuje aktualnie 5 miejsce w Eredivisie. W dotychczasowych meczach siatkarki z Amstelveen tylko raz schodziły z boiska pokonane. Ich skład naszpikowany jest gwiazdami reprezentacji Holandii. Takie nazwiska jak Manon Flier oraz Kim i Chaine Staelens muszą budzić u rywali respekt.

www.martinus.org

Post Schwechat, aktualny Mistrz Austrii, występuje w rozgrywkach ligi Środkowoeuropejskiej Strefowej Federacji Siatkówki (MEVZA). Po czterech kolejkach w tabeli MEVZA zajmuje 5 miejsce z 1 zwycięstwem i 3 porażkami na koncie. Drużyna ze Schwechat to prawdziwa międzynarodowa mieszanka. W jej szeregach grają zaledwie 4 zawodniczki z austriackim paszportem, resztę składu stanowią 3 Amerykanki, 2 Czeszki, Słowaczka, Słowenka, a jedna z siatkarek posiada nawet podwójne obywatelstwo – kanadyjskie i holenderskie. SVS Post swoja przygodę z europejskimi pucharami w obecnym sezonie rozpoczął już wcześniej, zajmując 3 miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Top Teams Cup w Brnie. Ten rezultat sprawił, iż Austriaczki „awansowały” do rozgrywek o Puchar CEV i trafiły do stawki rywalizującej w Bielsku-Białej.

www.sokol.at

Klubowi działacze postawili przed „Stalówkami” jasny cel – awans do 1/8 finału. Patrząc na składy rywali nie będzie to proste zadanie. Pozostaje tylko życzyć bielszczankom powodzenia! Siatkarskich emocji w stolicy Podbeskidzia z pewnością nie zabraknie.

Zobacz również:

Plan turnieju Pucharu CEV w Bielsku-Białej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved