Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Śliwa i Skowrońska wyróżniły się w meczu z Brazylią

Śliwa i Skowrońska wyróżniły się w meczu z Brazylią

- Wy chcecie lecieć do Japonii? Lepiej zostańcie w domu. Po co macie włóczyć się po świecie - tak trener zespołu Brazylii mówił po meczu z Minetti Vicenza do Magdy Śliwy i Katarzyny Skowrońskiej. Do Japoni poleci równiez polski arbiter - Andrzej Kiszczak.

Włoski klub przegrał co prawda z Brazylią 1:3 w kontrolnym meczu, ale po ostrej walce, a Polki należały do wyróżniających się zawodniczek. Mecz z Vicenzą był drugim sparingiem reprezentacji Brazylii z włoskimi klubami serie A1. Wcześniej, 2 lisyopada, Brazylijki pokonały 3:2 Asystel Novara.

Brazylia – Asystel Novara 3:2Brazylia – Minetti Infoplus Vicenza 3:1 (25:23, 25:18, 25:27, 25:17)

Brazylijki przygotowują się do startu w Wielkim Pucharze Mistrzyń, który odbędzie się 15-20 listopada w Tokio i Nagoi.

Widocznie dałyśmy się mocno we znaki siatkarkom brazylijskim skoro ich trener nie bardzo chciał, żebyśmy grały w Japonii – śmiała się Magdalena Śliwa.

Reprezentacja Polski odleci do Japonii 8 listopada. W Warszawie spotka się dzień wcześniej. Weźmie udział m.in. w charytatywnej akcji malowania bombek choinkowych. W Wielkim Pucharze Mistrzyń zagrają poza Polską i Brazylią zespoły USA, Chin, Japonii oraz Korei Południowej.

Andrzej Kiszczak z Warszawy znalazł się w gronie arbitrów, którzy będą sędziować w Tokio i Nagoi w Pucharze Wielkich Mistrzyń w siatkówce kobiet. Decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved