Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV kobiet: Porażka Nafty Gaz Piła

Puchar CEV kobiet: Porażka Nafty Gaz Piła

W pierwszym spotkaniu rundy eliminacyjnej Pucharu CEV o awans do 1/8 finału, pilska Nafta uległa w grupie bukaresztańskiej gospodyniom turnieju w trzech setach. Rapid Bukareszt - Nafta Gaz Piła 3:0 (25:18, 25:21, 25:20).

Trener Nafty Jerzy Matlak właśnie pierwszego meczu z Rumunkami obawiał się najbardziej. Jak się okazało, niestety słusznie, inna sprawa, że nafciarki wypadły wyjątkowo słabo. Pierwszy set Nafta zupełnie przespała – od samego początku Rumunki wypracowały kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększały (9:5, 11:7, 16:10). W następnych partiach było nieco lepiej, ale od drugiej przerwy technicznej Rumunki nadawały ton wydarzeniom.

W ubiegłym sezonie pilanki dotarły do ćwierćfinału Pucharu CEV. Odpadły wówczas z późniejszym triumfatorem – Sirio Perugia.

Rapid Bukareszt – Nafta Gaz Piła 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)