Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar OSiR Hajnówka – Zawkrze AZS UWM Mława

Pronar OSiR Hajnówka – Zawkrze AZS UWM Mława

Gdyby Pronar Hajnówka nie grał ostatnio tak bezbarwnie, na Zawkrze Mława czekałby jak na Mikołaja, dającego prezent za krótki wierszyk. Tak jednak nie jest. Młodzież zaplecze wicemistrza Polski, PZU AZS Olsztyn, chce wygrać w meczu z hajnowianami.

Siatkarze beniaminka I ligi przyjadą najprawdopodobniej do Hajnówki już w piątek. Spotkanie traktują bardzo poważnie. Do ekipy dołączy prawdopodobnie dwóch zawodników z pierwszego zespołu: środkowy Patryk Czarnowski i rozgrywający Adrian Sarul . Zawkrze wierzy w sukces, bo Pronar, póki co, gra po prostu słabo.

Gdy położymy na szali atuty obu drużyn, to po hajnowskiej stronie odważnik będzie jednak okazalszy. Jak przyznaje jeden z trenerów Pronaru, Jacek Wesołowski , największy plus Zawkrze to… młodość. Po stronie gospodarzy jest ich znacznie więcej. Przed sezonem na turnieju w Bydgoszczy łatwo pokonali Zawkrze 3:0. Tylko czy hajnowianie zaczną wreszcie swoich atutów używać?

Wiadomo, że zagramy pod presją, bo wygrana jest nam niezmiernie potrzebna. Najlepiej za trzy punkty, ale każde zwycięstwo, nawet 3:2 będzie ważne – mówi trener Pronaru Marek Antoniuk . – Czas pokazać, że jesteśmy zespołem, który chce grać o pierwszą piątkę ligi, a nie o utrzymanie.O lepszą okazję trudno. Zespół Zawkrze, choć ambitny i nieobliczalny, na razie nie robi furory. Z pięciu spotkań wygrał tylko raz w Międzyrzeczu ze znajdującym się w głębokim kryzysie Orłem. Poza tym doznał czterech gładkich porażek.

Pronar po raz pierwszy w tym sezonie zagra w składzie niemal optymalnym. Po kontuzji wraca Krzysztof Hajbowicz , za którego atakami kibice już bardzo się stęsknili. W składzie znajdzie się Grzegorz Szumielewicz , ale już na pewno po raz ostatni w tym roku, gdyż we wtorek czeka go operacja nadgarstka. Być może jako libero zdecyduje się wreszcie zagrać Marek Antoniuk . Fakt, że ich dyspozycja pozostaje sporą niewiadomą. Jednak mimo wszystko, faworytem meczu jest Pronar.

autor tekstu: Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved