Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lubuscy pierwszoligowcy liczą na wygrane

Lubuscy pierwszoligowcy liczą na wygrane

Drużyny ze Spały i Radlina, tak jak GTPS i MOW Orzeł, na razie nie mają zbyt wielu punktów. Są blisko siebie w tabeli. Dlatego liczymy, że nasze zespoły w pełni wykorzystają atut swoich boisk.

GTPS zmierzy się z drużyną SMS ze Spały (początek spotkania w hali I LO w sobotę o godz. 18). Ekipa ta, złożona głównie z tegorocznych maturzystów, obecnie zamyka tabelę I ligi. Jest jednak bardzo nieobliczalna i wiele może zależeć od dyspozycji dnia młodych zawodników. W czwartej kolejce sprawiła wiele kłopotów Orłom z Międzyrzecza, ale ostatecznie przegrała w tie-breaku. W Gorzowie mimo problemów organizacyjnych i finansowych widać poprawę. Atmosfera w drużynie jest coraz lepsza i wiele wskazuje, że seria czterech zwycięskich spotkań (dwa w lidze i dwa w Pucharze Polski) powinna zostać przedłużona, bo Spała do potentatów I ligi na pewno nie należy. – Wierzę, że teraz nie będziemy grać już tak nerwowo i spokojnie udowodnimy naszą wyższość – powiedział prezes GTPS Paweł Górnikiewicz. Z takimi drużynami jak Spała, trzeba koniecznie zdobywać komplet punktów nie tylko w swojej hali, ale także na wyjeździe.

W MOW Orle czekają na podwójny ligowy debiut. Najlepiej okraszony trzypunktową zdobyczą, bo do Międzyrzecza przyjedzie zespół Górnika Radlin. Goście wygrali w rozgrywkach, podobnie jak Orzeł, tylko jeden mecz, również z drużyną ze Spały. Pozycja Górnika w tabeli I ligi może jednak mylić, bo za rywali miał głównie drużyny walczące w tym sezonie o awans do ekstraklasy (z Nysy, Radomia i Bydgoszczy).Zespół Orła w sobotę – początek spotkania w hali na os. Kasztelańskim o godz. 18 – poprowadzi Paweł Raczyński, który zastąpił zwolnionego za słabe wyniki Włodzimierza Madeja. Działacze postarali się także o wzmocnienie na boisku. Do drużyny trafił atakujący Krzysztof Janczak, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski. Ma pomóc Orłom szybko opuścić strefę spadkową. – Dobrze, że mieliśmy przerwę w rozgrywkach – powiedział prezes MOW Orła Andrzej Kaczmarek. – Był czas na mobilizację i konsolidację zespołu. Mam nadzieję, że nasza gra od soboty będzie o wiele lepsza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved